TOKİ, Ukrayna'ya 500 konut yapacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ukrayna'ya TOKİ'yle 500 konut inşa edileceğini açıkladı. Kurum, "Kırım Tatarları için Ukrayna'da TOKİ eliyle 500 konut inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı.

TOKİ, Ukrayna'ya 500 konut yapacak
11 Nisan 2021 - 09:01

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kırım Tatarları için Ukrayna'da TOKİ eliyle 500 konut inşa edileceğini duyurdu.

Kurum, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleksiy Reznikov ile "Kırım Tatar Halkının Temsilcileri ve Ukrayna Vatandaşlarının Yararlanıcı Kategorileri İçin Konut Yapımı Alanında İş Birliğine Dair Çerçeve Anlaşma" imzaladıklarını belirtti.

Kurum şu ifadeleri kullandı:
"Ana vatanlarını terk etmek zorunda kalan Kırım Tatarı soydaşlarımız için konut projemize ilişkin ilk somut adım olan anlaşma kapsamında Kiev, Mikolayiv ve Kerson şehirlerinde TOKİ eliyle 500 konut inşa edeceğiz. Gerçekleştireceğimiz projenin, ülkelerimiz arasında, çevre ve şehircilik konularında yeni adımların atılmasına katkı sağlamasını temenni ediyor, şimdiden birlikte yürüteceğimiz çalışmanın Türkiye-Ukrayna dostluğu için hayırlı olmasını diliyorum."


YORUMLAR

  • 0 Yorum