TikTok, video sürelerini uzatma kararı aldı

Son döneme damga vuran sosyal medya platformu TikTok, video sürelerini uzatma kararı aldı. Tiktok, videoların uzunluğunu 60 saniyeden 3 dakikaya çıkartacak.

TikTok, video sürelerini uzatma kararı aldı
03 Temmuz 2021 - 11:03

Son döneme damga vuran ve Türkiye'de 32 milyondan fazla insanın kullandığı sosyal medya platformu TikTok, dikkat çeken bir karara imza attı. Tiktok, videoların sürülerini 60 saniyeden 3 dakikaya çıkartacak.

TikTok Ürün Müdürü Drew Kirchhoff, yaptığı açıklamada değişikliğin uygulamada daha zengin hikaye anlatımı ve eğlencenin önünü açacağını söyledi:
“İçerik oluşturucular zaten çok parçalı hikayeleri TikTok’ta bir araya getirme konusunda çok deneyimli ancak içerik oluşturuculardan sık sık, içerikleri için biraz daha zaman istediklerini duyuyoruz. İçerik oluşturucular, zamanın uzamasıyla beraber biraz daha fazla alan esnekliği ile TikTok’ta yeni veya genişletilmiş içerik türleri oluşturabilecekler.”

TikTok videoları başlangıçta maksimum 15 saniye ile sınırlıydı, ancak daha sonra sınır bir dakikaya çıkarıldı. Ancak Snapchat Spotlight ve YouTube Shorts’un da aynı maksimum video uzunluğuna ulaşmasıyla platformun iki rakibi var.

TikTok’un video uzunluğunu üç dakikaya çıkarması, uygulamayı genç rakiplerinden ayırmaya yardımcı olabilir ve akış devi YouTube ile rekabeti hızlandırabilir. Ancak aynı zamanda daha kısa biçimin çekiciliğini de kaybedebilir ve izleyicilerin dikkat süresinde sorunlar yaşanabilir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum