Temel Karamollaoğlu: Yanlışlarından dönerlerse AKP ile ittifak yapabilirim

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın içinde olup olmayacağı sorusuna "Bunu zaman gösterecek" yanıtını verdi. Karamollaoğlu, "Yanlışlarından dönerlerse AKP ile ittifak yapabilirim" dedi.

Temel Karamollaoğlu: Yanlışlarından dönerlerse AKP ile ittifak yapabilirim
16 Eylül 2021 - 11:24
Muhalefetin erken seçim çağrıları sürerken, iktidar cephesinden "Seçim 2023'te" yanıtı gelmeye devam ediyor. Millet İttifakı için "Cumhurbaşkanı adayları kim olacak?" sorusu tartışılırken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"AKP İLE İTTİFAK YAPABİLİRİM"
"AKP ile ittifak yapabilirim" diyen Karamollaoğlu, Cumhur İttifakı'na hangi şartlar altında katılacağını, “Başkanlık sistemini değiştirelim diyebilirler veya bugüne kadar bizim itiraz ettiğimiz bütün hukuksuzlukları ortadan kaldırır, yanlışlarından dönerlerse AK Parti ile ittifak yapabilirim.” ifadesi ile açıkladı.

Sözcü’den Ruhat Mengü’nün sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, son günlerde siyasetin tartışma konularından biri olan cumhurbaşkanlığı adaylığı için, “Geçen seçimde aday oldum, artık yaşım kemale erdi, bundan sonra aday olma talebim yok” dedi.

Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanlığı adayıyla ilgili şunları kaydetti:
“Millet İttifakı'nın seçime yakın bir tarihte aday belirleyeceğini düşünüyorum, daha erken bir aday belirlemek isabetli olmaz çünkü kim aday olursa olsun Cumhur İttifakı'ndaki gibi tereddüt gösterilemeyen bir aday olmaz. Kılıçdaroğlu aday olabilir ancak olduğu takdirde belli kesimlerden bir tepki de gelebilir, Meral Hanım da aday olabilir, ona karşı da başka kesimlerden tepki gelebilir. Milletin teveccühünü alması lazım, artık partici bir yaklaşımla Millet İttifakı bir aday belirleyemez. Bu ülkede AK Parti'nin ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin dışında herkesi kucaklayabilecek bir adayın bulunması zor değildir, bulunur mutlaka.”

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI
Erken seçim tartışmalarını da değerlendiren Karamollaoğlu, “Halk sıkıntı içinde, iktidarın uygulamalarından memnun değil, muhalefet bunu görüyor, psikolojik üstünlük sağlamak açısından da mutlaka erken seçim istemesi lazım” ifadelerini kullandı.

İktidarın erken seçime gideceğini bundan sonra söylemek zorunda kalacağını ifade eden Saadet Partisi lideri, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “adayımız” diyerek açıkladığı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak, “Çünkü aday olmak istiyorsa, erken seçimden başka çözümü yok” dedi. “Erken seçim dediğiniz zaman, seçim tarihinden bir ay önce yapılan seçim de erken seçimdir. Bu da 2022 yılının sonu gibi görünüyor” çıkarımı yaptı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum