Temel Karamollaoğlu'ndan Erdoğan görüşmesi öncesinde açıklama

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bugün yapacağı görüşme öncesinde açıklamalarda bulundu.

Temel Karamollaoğlu'ndan Erdoğan görüşmesi öncesinde açıklama
10 Kasım 2021 - 14:37 - Güncelleme: 10 Kasım 2021 - 23:19

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün saat 15.00'da Beştepe'de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ile görüşecek. Karamollaoğlu, Erdoğan görüşmesi öncesinde açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu konuyla ilgili, “Biz bugünkü haliyle denetlenemeyen bir başkanlık sisteminin doğru olmadığı kanaatindeyiz. Seçim başka denetleme başka bir şey" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu şunları söyledi:
“Şu anda konuşmanın görüşmenin ne mahiyette olacağını kestirmek mümkün değil. Bazı endişelerimizi gündeme getireceğiz. Biz bugünkü sistemle kanaatlerimizi kesin bir şekilde ifade etmiştik. Biz bugünkü haliyle denetlenemeyen bir başkanlık sisteminin doğru olmadığı kanaatindeyiz. Seçim başka denetleme başka bir şey.

Asgari ücretin insanların yaşamlarını garantiye alabilecekleri seviyeye çıkarılması gerektiğini savunuyoruz. İnsanlarımız geçinemiyor muzdarip. Bir çocuk babasının çektiği sıkıntıyı görmüş babasının verdiği 10 lirayı geri cebine koymuş. Bir çocuk bile babasının çektiği sıkıntıyı anlamış. Bir 10 lirayı çocuğuna veremeyen babalar var. Enflasyon paranın değer kaybetmesi alım gücünün azalması demektir. Enflasyon yüzde 40 ise 'Ben sana zam yaptım' diyemezsiniz. Geçen sene 100 lira almış olan bir insana yüzde 40 enflasyon üzerinden ben sana zam yaptım ihya ettim diyemezsiniz.”


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    3 hafta önce
    Sayın Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na, Devlet Bahçeli'nin ve diğer liderlerin oturttuğu Koltuğa oturmadı da, şöyle oturun diye eliyle göstererek kanepeye oturttu?