TCDD Genel Müdürü Murat Atik istifa etti! Murat Atik kimdir?

TCDD’den 40 milyon Euroluk iş almış, Adnan Oktar grubu üyesi olduğu iddia edilmişti. TCDD Genel Müdürü atandıktan 10 gün sonra istifa etti.

TCDD Genel Müdürü Murat Atik istifa etti! Murat Atik kimdir?
14 Eylül 2021 - 12:10 - Güncelleme: 14 Eylül 2021 - 12:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla 10 gün önce TCDD Genel Müdürlüğüne atanan Sun Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Murat Atik istifa etti. Atik’in yerine Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş getirildi.

TCDD ile 4 Nisan’da 40 milyon euroluk özelleştirme sözleşmesi imzalayan Atik'in Adnan Oktar'ın müridi olduğu iddia ediliyordu.

MURAT ATİK KİMDİR?
Murat Atık veya Murat Atik, 18 Kasım 1967 tarihinde Bursa'nın Mudanya ilçesinde dünyaya geldi.  Ailesiyle beraber İstanbul'a yerleştikleri dönemde,  Atik henüz 2 yaşında iken annesi aileyi terk eder. 1968 yılında, babası otomobil fabrikasında çalışmak üzere Paris'e taşınmış ve 1973 yılında oğlu Murat Atik'i de yanında götürmüştür.

Babasının işi nedeniyle Paris'e yerleşen Atik, Sorbonne'da hukuk okumaya başladı. Öğrencilik döneminde para kanzamak için "Le Cirque" adlı kulüpte çalışmaya başlayan Atik, Üniversite'yi terk etti. Kulüpte ilk önce tiyatro oyunlarında yer aldı, daha sonra bu işi de kendine uygun bulamayıp futbolcu olmaya karar verdi.

Ancak yine istediğini bulamayan Murat, gece kulüplerinde barmen olarak çalıştı. Barmen olarak başladığı "Le Cirque" adlı kulüpte gösteri düzenlemeye başlamıştır.

Le "Café Vogue", le "Niel’s" ve le "Bus Palladium"'da daha sonra çalışan Murat Atık, 2003 yılından itibaren Pink Paradise'da dünya'nın dört köşesinden gelen 40 dansöz ile gösteri düzenlemeye başlamıştır.

2005'te kabareyi satın alır ve 2006 yılında 700 oğrenciyi ağırlayacak Pink School adlı striptiz okulu açmıştır. 2007 yılında, Hırvatistan'ın Porec kentinde "Byblos" adlı 17.000 kişilik bir gece kulübü açmıştır. Aynı senede Fransa'da yılın adamı seçildi. 2008'de Zagreb Opera'sını satın almış ve "The Best" adlı gece kulübüne çevirmiştir.

David Guetta'nın eşi olan Cathy Getta ile birlikte Şanzelize Caddesi'nde bulan "La Suite" adlı gece kulübünü işletmektedir.

Joanna Yelena ile evli olan Atık, bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yaptığınız ayıp
    3 gün önce
    Annesinin terk etmesi nin haber değeri nedir neden yazıldı bundan bize ne