TBMM'de dikkat çeken Süleyman Soylu fotoğrafı: Yalnızlaştırıldı

TBMM'deki bütçe görüşmelerinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AKP'li vekillerin çektirdiği fotoğraf dikkat çekti. Soylu ile çekilen fotoğrafta az sayıda vekil yer alırken, Berat Albayrak'a yakınlığı ile bilinen Mehmet Muş'un fotoğrafında neredeyse tüm vekiller vardı.

TBMM'de dikkat çeken Süleyman Soylu fotoğrafı: Yalnızlaştırıldı
10 Aralık 2021 - 12:36

Süleyman Soylu'nun bütçe görüşmelerinde söylediği sözlerin yankıları sürüyor. Soylu'nun "Hiç endişe etmeyin; Allah'a şükür Recep Tayyip Erdoğan, Dr. Devlet Bahçeli; geliyor gelmekte olan" sözlerinin hem muhalefete hem de AKP içindeki eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yakın AKP'li milletvekillerine ve bakanlara yönelik olduğu öne sürüldü.

BERAT ALBAYRAK ETKİSİ
Cumhuriyet'ten Bilal Çelik'in haberine göre, muhalefet partilerinden bir milletvekili, Bakanlar Süleyman Soylu ve Mustafa Varank'la fotoğraf çektiren milletvekilleri ile Albayrak'a yakınlığı ile bilinen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile fotoğraf çektiren vekillerin sayısına dikkat çekti. Söz konusu fotoğrafta; Süleyman Soylu ve Nebati ile iktidar partilerinin milletvekillerinden oluşan 54 kişi fotoğrafta yer alırken, Albayrak'a yakın olduğu ileri sürülen Bakan Mehmet Muş ile aynı karede bu sayının iki katından fazla vekil yer aldı.

Süleyman Soylu'nun fotoğrafı:


Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un fotoğrafı:

SOYLU AKP'DE EĞRETİ DURUYOR"
Soylu'nun konuşma yaptığı gün Meclis'teki iktidar milletvekillerinin sayısının daha fazla olmasına rağmen daha az kişinin Soylu ile aynı karede yer aldığını aktaran vekil, 'geliyor gelmekte olan' sözüne dikkat çekiyor. Vekile göre, "İçişleri Bakanı AKP'de eğreti duruyor... İki durum var: Birincisi, Erdoğan ve Bahçeli'yi selamlarken, AKP'li vekilleri de tehdit ediyor. 'Beni alamazsınız görevden' diye aba altında sopa gösteriyor. İkincisi de muhalefeti tehdit ediyor."


YORUMLAR

  • 0 Yorum