TBMM Başkanı Şentop, Süleyman Soylu'ya yazı gönderdi, tüm belgeleri istedi!

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasıyla ilgili olarak Süleyman Soylu'ya yazı gönderdi. Şentop, tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis'e gönderilmesini istedi.

TBMM Başkanı Şentop, Süleyman Soylu'ya yazı gönderdi, tüm belgeleri istedi!
05 Haziran 2021 - 12:41
"Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" tartışmaları devam ederken TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan hamle geldi. Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yazı gönderdi.

Şentop'un hukuki sürecin başlatılabilmesi için  tüm bilgi ve belgeler hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı'na gönderilmesini istediği kaydedildi.

Soylu'ya gönderilen yazıda "Gazi Meclis'in bu tür iddialarla anılmaması ve vekillerin de zan altında kalmaması gerek" ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

NE OLMUŞTU?
İçişleri Bakanı Soylu, Sedat Peker'in kendisine yönelik iddiaları sonrası katıldığı TRT yayınında, "Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş" açıklamasını yapmıştı.

Muhalefet cephesinden Soylu'nun bahsettiği siyasetçinin kim olduğuna ilişkin sorular gelirken, Soylu, katıldığı bir başka yayında da konuya açıklık getirmemişti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum