"Tarikat evine giden amiral' ihraç ediliyor" iddiası

AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, tarikat evine giden cübbeli amiral hakkında ihraç sürecinin başlatıldığını öne sürerek, "İş sadece hukuki prosedürün tamamlanmasına kalmış" dedi.

"Tarikat evine giden amiral' ihraç ediliyor" iddiası
07 Nisan 2021 - 09:24 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 11:35

AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında kamuoyunda çokça tartışılan "tarikat evine giden sarıklı amiral" görüntüleriyle ilgili olarak "Benim edindiğim izlenim, sarıklı amiral TSK’yı rahatsız etmiş. TSK’dan ihraç edileceği intibaı edindim" dedi.

Selvi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, iktidara yakın gazetecilerin katıldığı bir basın turunda bu konunun gündeme geldiğini yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da 'sarıklı amiral' görüntülerine tepki gösterdiğini belirten Selvi, Akar'a bu konudaki soruşturmayı sorduklarını söyledi. 

"Sözleşmeli statüsünde olduğunu ifade etti. İdari soruşturmanın sürdüğünün altını çizdi. Savunması istenmiş. Bu savunma general ve amirallerle ilgili soruşturmayı yürüten birim tarafından değerlendirilecek. Yani hukuki prosedür sürüyor" diyen Selvi, kendi edindiği izlenimi de şöyle paylaştı:

"Ama benim edindiğim izlenim, sarıklı amiral TSK’yı rahatsız etmiş. TSK’dan ihraç edileceği intibaı edindim. İş sadece hukuki prosedürün tamamlanmasına kalmış."


YORUMLAR

  • 0 Yorum