Tarih verdiler: Karantina ve kapalı alanda maske zorunluluğu ne zaman kaldırılacak?

Koronavirüsün etkisinin azalmasıyla birlikte neredeyse tüm dünyada kısıtlamalar kaldırıldı. Türkiye'de ise karantina ve kapalı alanlarda maske zorunluğunun ne zaman kaldırılacağına ilişkin tarih verildi.

Tarih verdiler: Karantina ve kapalı alanda maske zorunluluğu ne zaman kaldırılacak?
08 Nisan 2022 - 09:42


Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs etkisini yitirdi. Birçok ülke koronavirüse grip muamelesi yapıyor. Türkiye’de de bayram sonrası karantina ve kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması planlanıyor.

Virüsün hastalık yapma etkisinin düşmesi ile birlikte Avrupa ülkeleri arka arkaya test, maske, karantina zorunluluğu gibi konularda kararlar almaya başladı. Sabah’tan Zübeyde Yalçın’ın haberine göre Batılı ülkeler arka arkaya sınırlamaları kaldırırken, Türkiye bayram sonrası karantina ve kapalı alanlarda maske takılması zorunluluğunu gündemine alacak.

BAYRAM SONRASI KARARLARI
Türkiye de Omicron dalgasını büyük oranda atlattı. Hızla günlük vaka sayıları ve ölüm rakamları geriledi, hastanelerin yoğun bakımları boşaldı.

Ramazan ayı boyunca artan hareketliliğin vaka sayıları ve hastanelere yansıması ile ilgili bir sorun olmaması halinde Batılı ülkelerde olduğu gibi bazı kısıtlamaların daha kaldırılması gündeme gelebilecek.

Bayram sonrası tartışılacak konuların başında karantina zorunluluğunun kaldırılması gelecek. Bazı ülkeler karantina uygulamasını sona erdirdi. Türkiye'nin de bu yönde bir kararı gündemine alması bekleniyor. Aynı şekilde yaz ayları ile birlikte kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun kaldırılması ya da toplu taşıma gibi alanlar ile sınırlı tutulabileceği belirtiliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum