Tansu Çiller siyasete dönüşün sinyalini net verdi: "Ben milletimi özledim!"

Yeni parti kuracağı iddialarıyla son dönemde gündeme gelen Tansu Çiller'den net bir çıkış geldi. Erdoğan'ın hamleleriyle siyasete dönüşün sinyalini veren Çiller, "Milletimi özledim, ben artık milletime bir şeyler vermek istiyorum" dedi.

Tansu Çiller siyasete dönüşün sinyalini net verdi: "Ben milletimi özledim!"
09 Mart 2022 - 15:52


Son dönemde AKP etkinliklerine katılan ve Erdoğan'ın talimatıyla yeni parti kuracağı öne sürülen eski başbakan Tansu Çiller'den siyasete dönüş mesajı geldi. 

ATV ‘de yayınlanan 'Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları Zirvesi' programında açıklama yapan Çiller,  "Milletimi özledim, ben artık milletime bir şeyler vermek istiyorum" dedi.

Tansu Çiller'in açıklamaları şöyle:
"Bana talep olmazsa siyasetle meşgul olmam. Bu millet bana sadece ilk kadın başbakanlığı görevini vermedi. İlk kadın hazine bakanı, ilk kadın içişleri bakanı, ilk kadın başbakan yardımcısı ve sonrasında ilk kadın başbakanlığı verdi. Ben milletimi özledim. Beni aktif siyasete katmak için geçmişte de otobüslerle geldiler. Eğer ülkemi büyük bir sıkıntıda görmezsem, ona çözüm üretebilecek bir katkım olmazsa, bana bir talep de olmazsa siyasetle meşgul olmam. Ancak gelinen noktada dünyanın o kadar çok farklılaştığını, nelere meyillendiğini gördükçe, ben artık milletime bir şeyler vermek istiyorum. Her şeyden daha fazla tecrübelerimi paylaşmak istiyorum."

"SADECE HAZIR DEĞİLİM, BUNU İSTİYORUM"
Çiller, “Tecrübelerimi özellikle gençlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü onlar bilmiyorlar. Önlerine konan şeyleri kabul ediyorlar. Bunu karşılaştırmak lazım. Bunları tecrübelerimle, aldığım derslerle paylaşmaya hazırım. Sadece hazır değilim, bunu istiyorum” dedi.

"BU BENİM ÜSTÜMDE BİR VEBAL"
‘Tecrübelerini paylaşmak konusunda çok kararlı’ olduğunu vurgulayan Çiller, “Kim ne kadar isterse, o kadarını alır. Bu benim bir borcum. Bu benim üstümde bir vebal. Yani karar vermiş durumda değilim. Ama neye karar verirsem vereyim bunu koltuk için yapmayacağım, bunu bir ikbal için yapmayacağım. O kadar açık ki içimde, o kadar buna kararlıyım ki. Neye ihtiyaç görürsem orada olmaya çalışacağım. Ben verebildiğim kadarıyla, kim almak isterse alabildiği kadar” ifadelerini kullandı.

ÇİLLER NEREDEN GÜNDEME GELDİ
Yıllar sonra Erdoğan'ın davetiyle AKP etkinliklerine ve törenlerde ortaya çıkan eski başbakanlardan Tansu Çiller, 2002 erken seçimlerinde partisi DYP baraj altı kalınca siyasete veda etmişti.

1946 doğumlu eski siyasetçinin konuşma ve açıklamalarının iktidara yakın medya gruplarında geniş yer bulması dikkat çekiyor.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mesut Şeki
  2 ay önce
  SENİN AHIN GİTMİŞ VAHIN KALMIŞ. BAŞBAKANLIĞIN SIRASINDA ÜLKEYİ EKONOMİK KIRİZE SOKTUN. BİRÇOK ESNAF VE İŞ ADAMI İFLAS ETTİ. ŞİMDİ KALKMIŞ MİLLETİMİ ÖZLEDİM YALANIYLA, SENDE VURGUNDAN, HIRSIZLIKTAN PAY ALMA DERDİNDESİN. BU MİLLET YILLAR ÖNCE SENİN AĞZININ PAYINI VERDİ. BOŞUNA HEVESLENME. AVUCUNU YALARSIN.
 • dinçer
  2 ay önce
  Nine seni özleyen falan yok erdoğanın dolduruşuna gelip bu yaşta rezil olma.Otur oturduğun yerde kendine sinkaflı şeyler söylettirme tamammı nine.
 • Mert
  2 ay önce
  Ama bu MİLLET seni özlemedi. Evinde bahçende torunlarınla vakit geçir olurmu hayatının son baharında. Nerden biliyorsun belki sabaha çıkmayacaksın?