Tanju Özcan: Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş yüzde 100 kazanır, Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemem

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemediğini söyleyen Özcan, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın yüzde 100 kazanacağını belirtti.

Tanju Özcan: Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş yüzde 100 kazanır, Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemem
01 Nisan 2022 - 09:42 - Güncelleme: 01 Nisan 2022 - 09:50


CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Haber Global'de Siyaset Özel programına konuk oldu. Özcan, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu.

Tanju Özcan, "Sayın Mansur Bey, Sayın İmamoğlu. İkisinin de kazanma şansı yüzde 100. Ben Sayın genel başkanın (Kemal Kılıçdaroğlu) aday olmasını istemem ama illaki aday olacağım diyorsa ona da oy veririm" dedi.

Özcan şu ifadeleri kullandı:
"Sayın Genel Başkan ile ilgili yorum yapmayayım ama Sayın Mansur Bey, Sayın İmamoğlu. İkisinin de kazanma şansı yüzde 100. Yüzde 100 kazanma şansı olan, elimizde böyle değerler varken niye yüzde 51 kazanma şansı olanı çıkarırsınız?

 

Ben Sayın Kılıçdaroğlu'nun aday olacağını düşünmüyorum. Çünkü defalarca genel başkanlar aday olmamalı dedi. Sayın genel başkanın o sözünü yiyip aday olacağını düşünmüyorum. Defalarca demedi mi genel başkanlar aday olmamalı diye... Bugün ayrı yarın ayrı konuşan biri değil ki.

6 parti odak aday gösterecek mi belli değil, henüz netleşmedi. Hepsi de parlamenter sisteme dönüşten söz ediyor. Genel başkanlar parlamenter sistemin doğal başbakan adayıdır. Hem tarafsız bir cumhurbaşkanından bahsedeceksiniz, hem de parti genel başkanlarının aday olmasından.

Ben Sayın genel başkanın aday olmasını istemem ama illaki aday olacağım diyorsa ona da oy veririm. Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansı yok demiyorum ama kazanma şansları daha yüksek arkadaşlarımız varken...

Kılıçdaroğlu seviliyor, yönetebileceğine de inanıyorum ama yönetmekle seçilmek arasında fark var. O yüzden seçilme ihtimali en yüksek olanın milletin beğenisine sunulmasını istiyorum."


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ahmet
  1 ay önce
  Ne güzel dürüst ve akıllı biri geldi diye seviniyorduk Tanju özkanida kaybettik Mansur Yavaş Ankara'dan başka bir yerde başarılı olamaz Ekrem imamoğluna oy verenler pişman acaba Tanju Özkan başkan bunları biliyormu biz hayatın içindeyiz sayın başkan bunları kendilerini düzeltmezse yine Erdoğan başımızdan gitmeyecek sanırım çünkü siz orada dönüşürken Erdoğan aradan sıyrılacak
 • Adam
  1 ay önce
  Adam haklı