Tanju Çolak siyasi görüşünü açıkladı: "Artık AKP'li değilim"

Eski milli futbolcu Tanju Çolak, katıldığı canlı yayında siyasi görüşü hakkında konuştu. Çolak, "Cumhurbaşkanını seviyorum ama artık AKP ile aynı düşüncede değilim" dedi.

Tanju Çolak siyasi görüşünü açıkladı: "Artık AKP'li değilim"
20 Nisan 2022 - 09:27


Eski milli futbolcu Tanju Çolak, Haber Global’de Buket Aydın ile Yüz Yüze programının konuğu oldu.Siyasetle ilgili bir soru üzerine konuşan Çolak, artık AKP ile aynı çizgide olmadığını açıkladı.

Çolak, "Artık gerçek değerimizi kabullenen bir diğer tarafta olmak istiyorum. Üzülüyorum, değer kıymet bilinmediği için. Cumhurbaşkanını seviyorum ama artık AKP ile aynı düşüncede değilim" dedi.

Çolak, Aydın'ın "İYİ Parti var sağ tarafta" demesi üzerine Çolak, "Bir şey demeyeyim şimdi" diye yanıt verdi.

Tanju Çolak şöyle konuştu:
"İzmir'den milletvekilliğine adaylığımı koydum. Ankara'da mülakata gittik. Giren hemen çıkıyor. Ben içeri girdim, kronometreye bastım. Karşımdakiler, 'Sen benim efsanemizsin' dediler. Ben 30 dakika konuştum beni dinlediler. Oradan birine, ben TRT'ye çıkamıyorum, dedim. Siyasi olarak aynı düşüncede değilim. Artık gerçek değerimizi kabullenen bir diğer tarafta olmak istiyorum. Üzülüyorum, değer kıymet bilinmediği için. Öyle büyük paralar bozdurdum ki. Sadece sevgi saygı bekledim. Avrupa Gol Kralı'yım biraz değer ya. Cumhurbaşkanını seviyorum ama artık AKP ile aynı düşüncede değilim" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum