Tam yaz geldi derken, meteorolojiden kötü haber, hava sıcaklıkları düşüyor! İşte il il hava durumu

Tam yaz geldi derken hava sıcaklıkları yeniden düşüyor. Yurdun büyük bir kesimin yağmurlu havanın etkisi altına girecek. İşte il il hava durumu...

Tam yaz geldi derken, meteorolojiden kötü haber, hava sıcaklıkları düşüyor! İşte il il hava durumu
22 Mayıs 2022 - 22:58


Meteoroloji'den gelen son hava raporlarına göre haftanın ilk gününden itibaren ülke genelinde sıcaklıklar düşecek. Pazartesi günü Ege ve Marmara'nın batı kesimleri hariç yurt genelinde kuvvetli yağış bekleniyor. İstanbul'da ise pazar akşamı başlayacak yağmur, Pazartesi günü etkisini yitirecek. Sıcaklıkların yurt genelinde çarşambadan itibaren tekrar mevsim normallerine dönmesi ve yağışların etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftanın hava tahmin raporlarını yayımladı. Pazartesi günü kuzey, iç ve doğu kesimlerinde azalarak mevsim normallerinin altına düşecek olan hava sıcaklarının çarşamba gününden itibaren tekrar artacağı ve mevsim normalleri civarına, batı kesimlerinde yer yer mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor.

PAZARTESİ SENDROMU HAVAYA YANSIYACAK
Pazartesi günü ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ile Hatay çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekliyor.

SARI UYARI VERİLDİ
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Pazartesi sabah ilk saatlerde Osmaniye çevreleri, Hatay'ın kuzey kıyıları, Adana'nın doğu ilçeleri ile Kahramanmaraş'ın batı ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor.

BAZI BÖLGELERDE SU BASKINI BİLE OLABİLİR
Meydana gelebilecek su baskını, yıldırım, yerel dolu ve yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum