Taliban, Türkiye'deki iki siyasi partiden yardım istedi!

Taliban’a yakınlığıyla bilinen Afganistan Barış Konseyi Başkanı Muhammed Davud Abidi, Türkiye'den Milli Gazete'ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Abidi, Türkiye'deki iki siyasi partiden yardım istedi.

Taliban, Türkiye'deki iki siyasi partiden yardım istedi!
14 Eylül 2021 - 15:12

Taliban’a yakınlığıyla bilinen Afganistan Barış Konseyi Başkanı Muhammed Davud Abidi, Milli Görüş'ün yayın organı Milli Gazete'den Bekir Şirin'e konuştu. Abidi, "Sizleri kardeş olarak görüyoruz. Taliban ve Afganistan hükümetine yönelik algılara kulak asmayın" dedi.

Abidi, Türkiye’deki siyasal partilere de seslendi. Özellikle AKP'ye ve Saadet Partisi'ne seslenen Abidi, "Biz hükümetten, Türkiye’nin bütün partilerinden ve özellikle Saadet Partisi’nden bize yardım etmelerini istiyoruz" dedi.

Abidi, şunları söyledi:
“Türkiye’nin şu an farklı alanlarda mücadele verdiğini biliyoruz. Libya, Suriye, Irak... Hakeza Doğu Akdeniz’de yaşananlar ortada. Türkiye’nin kahraman halkının zorluklara karşı çıktığını görüyoruz. Biz hükümetten, Türkiye’nin bütün partilerinden ve özellikle Saadet Partisi’nden bize yardım etmelerini istiyoruz. Özellikle dört alanda dayanışma içerisinde olmak istiyoruz. Bunlar; ziraat, sağlık, eğitim ve ticaret.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum