Taliban ile görüşecek ilk ülke Rusya oldu!

Taliban'ın Afganistan'ı ele geçirmesinin ardından 'Taliban hükümetini' ilk tanıyacak ülke merak konusuydu. Rusya'nın Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov, Rusya'nın Afganistan Büyükelçisi'nin salı günü Kabil'de Taliban ile görüşeceğini açıkladı.

Taliban ile görüşecek ilk ülke Rusya oldu!
16 Ağustos 2021 - 11:23

Afganistan'da terör örgütü Taliban, ülkeyi ele geçirdi. Cumhurbaşkanı Eşref Gani yurtdışına kaçarken, halk ülkeden tahliye edilmek için havaalanına akın etti. Taliban'ın kısa süre içinde ülkenin yeni ismini açıklaması beklenirken dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov, Rusya'nın Afganistan Büyükelçisi’nin Taliban ile Salı günü Kabil'de görüşeceğini söyledi.

BBC Türkçe'nin aktardığı habere göre, Ekho Moskvy radyosuna konuşan Kabulov, "Büyükelçimiz Taliban ile temas halinde. Yarın Taliban güvenlik koordinatörü ile görüşecek" dedi.

Kabulov aynı röportajda, Rusya’nın Afganistan’daki yeni hükümeti tanıyıp tanıyıp tanımama konusunda acele etmeyeceğini söyledi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • dogrusu bu
    2 ay önce
    Cok sürmez Afganistan da bunlar kendi aralarinda kavimler catismasini baslatmalari...Hersey cikar PARA PARA PARA .......Seriatmis islami Hükümetmis gecin bunlari...Hersey cil cil $$$$$ kokuyor...