Suriyeliler geri döner mi? Suriye Dışişleri Bakanından çağrı

Türkiye'de Suriyelilerin geri gönderilmesi tartışılırken, Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Mikdad, Suriyelilere "Ülkenize dönün" çağrısı yaparak, "Kapılarımız ardına kadar açık" dedi.

Suriyeliler geri döner mi? Suriye Dışişleri Bakanından çağrı
28 Eylül 2021 - 09:06 - Güncelleme: 28 Eylül 2021 - 10:48

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, ülkesinin kapılarının Suriyelilerin güvenli dönüşü için ardına kadar açık olduğunu açıkladı. Mikdad, New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na yaptığı konuşmada, “Suriye’nin kapılarının tüm mültecilerin ülkelerine güvenli ve gönüllü olarak geri dönmeleri için ardına kadar açık olduğunu açıkça belirttik” dedi.

"BAZI ÜLKELER SURİYELİLERİN ACILARINDAN YARARLANMAYA ÇALIŞIYOR"
Batılı ülkelerin Suriyelilerin durumundan istifade ettiğini iddia eden Mikdad, "Bazıları, insani amaçlarla veya Suriyelilerin çıkarlarıyla hiçbir ilgisi olmayan bir gündeme hizmet etmek için onların acılarından yararlanmaya devam ediyor" dedi.

Geçtiğimiz hafta Faysal Mikdad, Şam’ın Türkiye’nin Suriye’deki varlığını bir işgal eylemi olarak gördüğünü ve Ankara’nın güçlerini derhal geri çekmesini istediğini söylemişti. Son birkaç hafta içinde hükümet birliklerinin saldırılarını yoğunlaştırdığı İdlib, Suriyeli muhaliflerin son büyük kalesi olmaya devam ediyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum