Suriye'ye operasyon olacak mı? Hulusi Akar'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarına artık tahammülümüz kalmadı" demesinin ardından Suriye'ye yeni bir operasyon olup olmayacağı merak konusuydu. Hulusi Akar'dan konu hakkında açıklama geldi.

Suriye'ye operasyon olacak mı? Hulusi Akar'dan açıklama
14 Ekim 2021 - 11:52

Kabine toplantısının ardından açıklamalar yapan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarına artık tahammülümüz kalmadı. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız" ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan'ın bu sözleri "Terör örgütüne yönelik Suriye'ye yeni operasyon sinyali" olarak yorumlanmıştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan da 'Suriye’ye yeni harekat’ hakkında açıklama geldi. Akar, "Gereken ne varsa yeri ve zamanı geldiğinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bugüne kadar yapıldığı gibi, aynı şekilde yapılacak. Kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

‘Milli Savunma Üniversitesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde konuşan Hulusi Akar, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde, Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini vurguladı.

Akar, “Aldığımız raporlarla anlık takip ediyoruz. Hak ve menfaatlerimizi korumak ve kollamak için yapılması gereken ne varsa, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bugüne kadar yapıldığı gibi yeri ve zamanı geldiğinde aynı şekilde yapılacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Herhangi bir şekilde ‘taviz, mücadeleden vazgeçmek’ gibi bir şey asla söz konusu değil. Asil milletimizin hakkını, hukukunun her bir zerresini korumak bizim boynumuzun borcu. Bununla ilgili yapılması gereken ne varsa bugüne kadar yaptık, yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum