Suriye ve Irak tezkeresine "Hayır" oyu veren İYİ Partili vekil kim?

İYİ Parti'nin "Evet" oyu vereceklerini açıkladığı Irak ve Suriye tezkeresine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz'ın "Hayır" dediği ortaya çıktı.

Suriye ve Irak tezkeresine "Hayır" oyu veren İYİ Partili vekil kim?
27 Ekim 2021 - 10:19

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon yetkisini 2 yıl daha uzatacak olan tezkere, TBMM Genel Kurulu'nda CHP ve HDP'nin "Hayır" oylarına karşı AKP,  MHP ve İYİ Parti'nin "Evet" oylarıyla kabul edildi. 


İYİ PARTİLİ VEKİL GRUP KARARINA UYMADI
İYİ Parti'de Cumhurbaşkanlığı tezkeresine ilişkin açıklamayı 20 Ekim tarihinde Genel Başkan Meral Akşener yapmış ve "Evet" oyu vereceklerini belirtmişti. İYİ Parti'nin aldığı grup kararına rağmen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tezkereye "Hayır" oyu verdiğini açıkladı.

"PUSULAYI 'RET' DEYİP İMZALADIM"
CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın oy pusulasını paylaştığı tweeti alıntılayan Yılmaz, "Sistem parmak izimi okumadığı için ben de bu pusulayı "ret" deyip imzaladım. Ancak oylama elektronik oylama yerine parmak kaldırmak suretiyle yapılınca 'Hayır' diye parmak kaldırdım ve pusulayı yırtıp çöpe attım. Keşke saklasaymışım" ifadelerini kullandı.


    YORUMLAR

    • 0 Yorum