Suriye Dışişleri'nden Türkiye açıklaması

Türkiye'de muhalefet Esad ile normalleşme çağrısı yaparken, Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad'tan Türkiye karşıtı açıklamalar geldi.

Suriye Dışişleri'nden Türkiye açıklaması
11 Ekim 2021 - 11:02

Suriye’nin Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Beşar Esad'ın Moskova ziyaretini değerlendirdi. Suriye’nin al-Watan isimli gazetesine açıklamalarda bulunan Mikdad, üstü kapalı bir şekilde Türkiye karşıtı açıklamalarını sürdürdü.

Sözcü'nün aktardığına göre, Suriye lideri Beşar Esad’ın bir süre önce Moskova’ya yaptığı ziyareti değerlendiren Mikdad, “Esad’ın gerçekleştirdiği en iyi temaslardan biriydi” dedi. Mikdad, “Müttefikimiz Rusya ile terörle mücadele konusundaki ortak hedeflerimizde hiçbir anlaşmazlık yok” dedi.

Mikdad, Türkiye’nin güçlerini ülkeden çekmesi gerektiğini söylerken, “Ankara, Suriye topraklarından çekilmeli ve Suriye ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşmesini garanti edecek bir çözümü desteklemeli” dedi. Öte yandan Mikdad, ABD’nin de Suriye’den çekilmesi gerektiğini dile getirerek, “ABD’lilerin ülkemizi terk etmesi için ikna edecek çok yöntemimiz var ama benim tavsiyem hiçbir zaiyat vermeden ülkeden ayrılmaları” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum