Süleyman Soylu: Para, makam, mülk bizi şımartıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Hüküm de mülkte Allah’ındır. Hiç unutmamak gerekir biz, hepimiz insanlık, milletin evlatlarıyız. Her zaman söylerim para, makam, mülk, çok varlık bizi şımartıyor" dedi.

Süleyman Soylu: Para, makam, mülk bizi şımartıyor
19 Aralık 2021 - 08:56


İçişleri Bakanı Süleyman Solyu, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla, Göç İdaresi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu tarafından düzenlenen ‘Kültürlerin Buluşma Noktası' adlı programda konuştu.

“HEPİMİZ GÖÇMENİZ”
Soylu, "Biraz önce birbirinden hem güzel hem de anlamlı dakikalar yaşadık. Dünyayı gördük, Mevlana gibi birbirimize ulaştık, Yunus gibi birbirimizi anladık, birbirimizle tekrar tanıştık. Konuşurken aslında hepimiz göçmeniz dedik, hepimiz geçiyoruz çünkü Allah bize bir tebligat da bulunuyor" ifadelerini kullandı. Süleyman Soylu şöyle devam etti:

“ÇOK VARLIK BİZİ ŞIMARTIYOR”
"Hüküm de mülkte Allah'ındır. Hiç unutmamak gerekir biz, hepimiz insanlık, milletin evlatlarıyız. Her zaman söylerim para, makam, mülk, çok varlık bizi şımartıyor. İnşallah bizleri şımartmadığı gibi, bizden sonra gelecek nesilleri de birbirine sırtını döndürmeyerek şımartmaz.

“KARDEŞLİĞİMİZE SIKI SIKI SARILALIM”
Yarın sabah Kilis'te olacağız. Nasip olursa hemen ardından Cerablus ve El-Bab ile İdlib'e gideceğiz. Eğer yolunda yürürsek Cenab-ı Allah nasip eder. Biz bir sınavdan geçiyoruz. Hep birlikte bu sınavda Cenabı Allah'ın tebrik atlarına sıkı sıkı sarılan bir liderimiz var; kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan.

Herkes bir şey söylüyor ama o Allah'ın tebliği atlarına ve onun sözlerine onun cümlelerine talip, onun cümlelerle talip olmaya da devam ediyor. Bakalım bizler mi kazançlı çıkacağız yoksa dünyaya tapanlar mı?

Biz inanıyoruz ki Yunus'un ve Mevlana'nın yolunda gidenler. Bu dünyada da, öbür dünyada da kazançlı çıkacaklardır. Salona söyleyeceğin bir tek şey vardır; Allah'ınızı severseniz yolumuzdan sapmazdınız. Hep beraber kardeşliğimize sıkı sıkı sarılalım ve devam edelim."


YORUMLAR

  • 0 Yorum