Süleyman Soylu'nun tebrik ettiği CHP'li belediye

İçişleri Başkanı Süleyman Soylu, CHP'li belediye başkanına teşekkür belgesi gönderdi. Soylu, CHP'li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a orman yangınları ve sel felaketinde AFAD’a sağladığı destek nedeniyle teşekkür etti.

Süleyman Soylu'nun tebrik ettiği CHP'li belediye
17 Eylül 2021 - 15:39


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "CHP, belediyeleri bile yönetemiyor" açıklaması yaparken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'li belediye başkanına teşekkür belgesi gönderdi.

Soylu, Kdz. Ereğli Belediyesi’nin ülkede son dönemde yaşanan orman yangınları ve sel felaketinde AFAD’a sağladığı destek için teşekkür etti.

Teşekkür belgesini alan Başkan Posbıyık, “Ülkemiz inşallah bu tür afetler bir daha yaşamaz. Belediye olarak tüm imkanlarımızla devletimizin emrindeyiz. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya duyarlılığı için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

CHP'DEN AYRILACAĞI İDDİA EDİLMİŞTİ
CHP’li Başkan Halil Posbıyık, son olarak parti değiştireceği iddialarıyla gündeme gelmişti. Posbıyık, CHP’den ayrılıp bir başka partiye geçeceği yönündeki iddiaları yalanlayıp şunları söylemişti:  

“Bir çok partiden çok defa teklifler aldığını ve bunun da normal karşılanması gerektiğini anlatan Posbıyık, “Belediye başkanı seçildikten sonra, her zaman partiler üstü bir bakışla halka hizmeti öncelikli gören bir anlayışa sahip oldum. Bana oy veren – vermeyen herkesin belediye başkanı olmaya gayret ediyorum. Yapılan yorumları ben de dikkatle izliyorum. Ancak partim CHP’den ayrılacağım yolundaki değerlendirmeler spekülasyondan ibarettir.” 


YORUMLAR

  • 0 Yorum