Süleyman Soylu istifa mı etti? Feyzi İşbaşaran'dan gece yarısı iddiası

Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı görevinden istifa ettiği (affını istediği) öne sürüldü. İddianın sahibi eski bir AKP milletvekili olan Feyzi İşbaşaran...

Süleyman Soylu istifa mı etti? Feyzi İşbaşaran'dan gece yarısı iddiası
05 Temmuz 2021 - 01:13

Sedat Peker'in Süleyman Soylu ile ilgili iddiaları gündemdeki yerini korurken, AKP eski milletvekili Feyzi İşbaşaran'dan gece yarısı çarpıcı bir iddia geldi.

İşbaşaran, Twitter hesabından "kulis bilgisi" notuyla paylaştığı mesajında Süleyman Soylu'nun görevinden istifa ettiğini ve Erdoğan'ın istifayı kabul ettiğini öne sürdü. Erdoğan'ın Soylu'nun yerine belirlediği iki isimle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile de görüştüğünü söyledi.

İşte İşbaşaran'ın attığı o tweet:SÜLEYMAN SOYLU İSTİFA MI ETTİ
Bakanlık kaynaklarından elde ettiğimiz bilgilere göre şu ana kadar kendilerine ulaşan herhangi bir istifa bilgisi yok. Soylu'nun istifası, Bakanlık ve MHP kaynaklarından doğrulanamadı.

SEDAT PEKER DETAYI
İddiayı ortaya atan Feyzi İşbaşaran ile ilgili Sedat Peker çarpıcı iddialarda bulunmuş, Metin Külünk'ün ricası üzerine İşbaşaran'a karakolda saldırı düzenlettirdiğini söylemişti.

İşbaşaran saldırıyı doğrulamış ancak darp edildiğini iddialarının yalan olduğunu ifade etmişi, kendisi koruduğu sırada Peker'in gönderdiği kişinin yaralandığını ifade etmişti.

İşbaşaran, AKP'den ayrıldıktan sonra Erdoğan hakkında söylediği sözler nedeniyle yargılanmış, Adliye'ye girişi sırasında yine Sedat Peker'e yakın bir grup tarafından saldırıya uğramıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum