Süleyman Soylu, Hadi Özışık ve Süleyman Özışık hakkında suç duyurunda bulunacak

Sedat Peker'in ifşasından sonra istifası beklenen Süleyman Soylu, Hadi Özışık ve kardeşi Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Süleyman Soylu, Hadi Özışık ve Süleyman Özışık hakkında suç duyurunda bulunacak
19 Mayıs 2021 - 00:42 - Güncelleme: 19 Mayıs 2021 - 09:16

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker'in Hadi Özışık'ı ifşa etmesinden sonra ilk açıklamasını Erdoğan'ın teyzesinin oğlu olan Superhaber'in sahibi Cengiz Er'e yaptı. Soylu, Özışık kardeşler ile uzun zamandır görüşmediğini ifade ederek, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Superhaber'in iddiasına göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker'in yayınladığı son videoları izlediği ve büyük şok yaşadı.

Soylu, Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşleri tanıdığını belirterek, "Yıllardır birlikte teşrik-i mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım." dedi.

"ÖZIŞIK İLE GÖRÜŞMEDİM!"
Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen İçişleri Bakanı, SuperHaber'e yaptığı açıklamada, kendisi ile gerçekleştirildiği öne sürülen "arabuluculuk" ziyaretinin hiç yaşanmadığını vurguladı.

Soylu iddiaya ilişkin, "Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı." ifadelerini kullandı.

BANA KUMPAS KURULUYOR
Kendisine bir kumpas kurulduğunu da söyleyen Soylu sözlerine şöyle devam etti;
"Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgah kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım."

"KEŞKE BUGÜNLERİ GÖRMESEYDİM"
Yaşananlar nedeniyle oldukça üzgün olduğunu belirten Soylu, "PKK ile terör örgütleri ve çeteler ile bu kadar mücadele veriyoruz, keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim." sözleriyle bitirdi
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum