Süleyman Soylu: "Erdoğan sadece Türkiye'nin değil bu coğrafyanın ve insanlığın büyük devrimcisidir"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Erdoğan sadece Türkiye'nin değil bu coğrafyanın ve insanlığın büyük devrimcisidir" açıklamasında bulundu.

Süleyman Soylu: "Erdoğan sadece Türkiye'nin değil bu coğrafyanın ve insanlığın büyük devrimcisidir"
20 Ekim 2021 - 16:49

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Diyarbakır İl Başkanlığında konuştu. Soylu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın coğrafyanın ve insanlığın büyük devrimcisi olduğunu ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Soylu, 10 ülkenin büyükelçilerinin Osman Kavala’nın serbest bırakılması için ortak çağrıda bulunması üzerine “Avrupa'nın 10 büyükelçisiyle kol kola girmiş Türkiye'nin üzerine kâbus gibi çökmeye çalışıyor”  dedi.

Türkiye'de herkesin birinci sınıf yurttaş olduğunu belirten Soylu, Türkiye'de herkesin istediği gibi konuşabilme hakkına sahip olduğunu söyledi.

"ERDOĞAN İNSANLIĞIN BÜYÜK DEVRİMCİSİDİR"
Soylu devamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın coğrafyanın ve insanlığın büyük devrimcisi olduğunu ifade etti. Soylu, şu ifadeleri kullandu:

 "Recep Tayyip Erdoğan sadece Türkiye'nin değil bu coğrafyanın ve insanlığın büyük devrimcisidir. Yıllarca Türkiye'nin üzerine biçilmeye çalışılan o vesayet prangasını, bize layık görülen geri kalmışlığı elinin tersiyle itmiştir. Sadece Türkiye'nin altyapısını, kalkınmasını, demokrasisini ve hukukun üstünlüğünü geliştirmedi, Cumhur İttifakı'yla bütün dünyanın masumlarının ve mazlumlarının ümidini de artırdı."


YORUMLAR

  • 0 Yorum