Süleyman Soylu aylar sonra televizyona çıktı, Erdoğan'a övgüler yağdırdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aylar sonra bir televizyon kanalında canlı yayına çıktı. Soylu, yayın sırasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgüler yağdırdı.

Süleyman Soylu aylar sonra televizyona çıktı, Erdoğan'a övgüler yağdırdı
29 Kasım 2021 - 09:52


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker’in iddialarının ardından çıktığı Habertürk TV canlı yayınından aylar sonra ilk defa televizyona konuk oldu.

24 TV'de Esra Elönü'nün sunduğu Arafta Sorular programına katılan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a övgüler yağdırdı. Soylu, "Biz bu fırsatı bir daha yakalayamayız. Bir daha bu ülkenin başına Tayyip Erdoğan gelmez. Bir daha Avrupa'yı, Amerika'yı böyle yakalayamayız. Bir daha kendi durumumuzu böyle yakalayamayız. İlk kez böyle yakaladık" dedi.

Soylu'nun programdaki açıklamalarından satırbaşları şöyle:
"Sayın Cumhurbaşkanımızı çalışkanlık konusunda ayrı bir kategoride nitelendirmek gerekir. Saat, yer ve mekan mefhumu olmadan çalışma ortaya koyar.

Muhalefetin maalesef karakteri öyle oluşmuş. Sağ iktidarlar iş yapan iktidarlardır. Hep eleştirilirler. Sonra da suçlanır. Türkiye'de tüm sağ iktidarların karşılaştığı durumdur. Solun iş yapma kabiliyeti yoktur.

Yarın bu işler biterse ne olur? Eğer kendini milletine, memleketine vakfetmişsen yarının ne olacağını düşünen adamın bu işleri yapmasına gerek yok zaten.

Biz, çok zengin bir medeniyetin evlatlarıyız. Bunun farkında olmamızı istemiyorlar. Bu zenginliğin, en temel dayanağı da birlikte yaşamak, birlikte var olma mücadelesi ortaya koymak.

Türkiye’nin içerisinde 170 terörist var. Gelseler, teslim olsalar, burada inanın bambaşka bir tablo ortaya çıkar. Biz terörle mücadeleyi şunun için yapıyoruz: Çocuklarımızın aklını bir daha kimse çelmesin.

Bizden nefret ediyorlar. Bizi yok etmek istiyorlar. Gariptir; PKK da bizi yok etmek istiyor, FETÖ de bizi yok etmek istiyor. Bu yokedicilik bulaşıcı hal almış.

Biz doğrusunu yapalım, biz iyisini yapalım, biz doğru imkanlar oluşturalım. Türkiye’nin 81 vilayetinde üniversite var. Öyle güzel spor salonları, öyle güzel kütüphaneler var ki.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum