Süleyman Soylu açıkladı: Suriyelilere bayramda gidip dönmek için izni verilmeyecek

Süleyman Soylu, "Geçen hafta itibariyle valillerimize Suriyelilere bayram izni verilmeyecek dedik. Şu anda bayram izni verilmiyor. Güvenli bölgeye gidip orada kalabilirler" dedi.

Süleyman Soylu açıkladı: Suriyelilere bayramda gidip dönmek için izni verilmeyecek
22 Nisan 2022 - 11:59 - Güncelleme: 22 Nisan 2022 - 12:16


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV canlı yayınında konuştu. Soylu, bayram için gidip dönmek isteyen Suriyelilere izin verilmeyeceğini söyledi.

Soylu şu ifadeleri kullandı:
"Etrafımızdaki coğrafyanın karşı karşıya kaldığı bu zor durumdan Türkiye'nin etkilenmesini de kendilerine ait bir fırsat olarak niteleyerek bunu bir siyaset malzemesi haline getiriyorlar. 3 milyon 768 bin Suriyeli var Türkiye'de.

Önlem almasaydık Türkiye'deki düzensiz göçmen sayısı 10 milyonu bulurdu. Yaklaşık 500 bin kişi gönüllü olarak geri döndü.

Yurt içindeki tüm kaçak göçmenleri yakalıyoruz.

SURİYELİLERE BAYRAM İZNİ YOK
Yaklaşık 4 bayramdır hem pandemi nedeniyle de bu gidişleri önemli ölçüde durdurmuştuk. Gittiler yüzde 60'ı kaldı. Sonra gittiler geri döndüler. Bayramlarda gidenler çok bir sayı değil.

Geçen hafta itibarıyla valilerimize bayram izni verilmeyecek dedik. Şu anda bayram izni verilmiyor. Güvenli bölgeye gidip orada kalabilirler. Bayram için gidip dönmek isteyenlere izin verilmeyecek.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • TOPRAK
    1 ay önce
    Bu nasıl bir profesyonel yalancılıktır ki: Hem milletin gazını alıp hem isteyeni memleketlerine gönderiyor hem de bayramdan sonra yine alacak.