Stokçuluk cezaları başladı: Otomotiv bayisine 545 bin 550 liralık ceza!

Erdoğan'ın sık sık değindiği "Stokçuluk" konusunda cezalar başladı. Ticaret Bakanlığı, İzmir'de bir otomotiv bayisine 545 bin 550 liralık stokçuluk cezası kesildiğini açıkladı.

Stokçuluk cezaları başladı: Otomotiv bayisine 545 bin 550 liralık ceza!
10 Aralık 2021 - 16:24

Ticaret Bakanlığı, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu'nun İzmir'de bir otomotiv bayisine stokçuluk yaptığı gerekçesiyle üst sınır olan 545 bin 550 lira ceza verdiğini açıkladı.

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, tüm sektörlerde tüketicilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için zorunlu olan mal ve hizmetlerde yapılan haksız fiyat artışları ile tüketicilerin mallara ulaşmasının engellenmesine sebep olan stokçuluk faaliyetlerine yönelik suiistimallerin yakından takip edildiği aktarıldı.

Açıklamada "Arz talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışlarına ve kurallı serbest piyasayı bozucu faaliyetlere karşı caydırıcı tedbirler alınmakta ve Bakanlığımızca mevzuat çerçevesinde tüm imkanlar seferber edilmektedir" ifadesine yer verildi.

ERDOĞAN SİNYALİNİ VERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada stokçuluğun her alanda yaşandığına dikkat çekmişti. Katar dönüşünde yaptığı açıklamalarda ise Erdoğan "Her alan stokçuların tepesindeyiz" ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan ayrıca "Bütçe müzakerelerinden sonra hemen bir yasal düzenleme yapacağız ve bu stokçuların üzerine ciddi manada gideceğiz. Bundan sonraki süreçte cezai müeyyidelerin çok daha yüksek olacağının sinyalini şimdiden veriyorum."  diye konuşmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum