Squid Game rekor kırdı

Güney Kore yapımı Squid Game'in, 80'den fazla ülkede Netflix'in ilk sırasına yerleştiği belirtildi. Türkiye'de de izlenme rekorları kıran dizi, 111 milyon seyirciye ulaştı.

Squid Game rekor kırdı
13 Ekim 2021 - 11:55

Netflix’in Güney Kore yapımı dizisi Squid Game, dünya genelinde 111 milyon seyirciye ulaşarak platformun en popüler içeriği oldu. Dizinin 80’den fazla ülkede Netflix’in ilk sırasına yerleştiği belirtildi.

Netflix’in daha önce yayımladığı en çok izlenenler listesinde Bridgerton, 82 milyon insana ulaşarak bir numara olmuştu. Ancak yayımlanan son rakamlardan sonra Squid Game’in Bridgerton’u tahtından indirdiği görülüyor.

111 milyon izleyici, Netflix’in 209 milyonluk küresel abone tabanının yarısından fazlasını temsil ederken; bu, dizinin herhangi bir büyük yıldızı içermediği düşünüldüğünde daha da etkileyici olarak ön plana çıkıyor.

Netflix’in Kore, Güney Doğu Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda içerikten sorumlu başkan yardımcısı Minyoung Kim, dizinin ‘en çılgın hayallerin ötesine geçtiğini’ söyledi.

Distopik bir Güney Kore dizisi olan Squid Game, maddi zorluklar içerisindeki kişilerin para ödülü için oynadığı ölümcül çocuk oyunlarını anlatıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum