Sosyal medyada paylaşıldı: Eker'den Arapça süt!

Son dönemde giderek yaygınlaşan Arapça tabela ve ilanları dikkat çekerken yeni bir görüntü ortaya çıktı. Sosyal medyada bir kullanıcı, aldığı sütün kutusundaki yazıların Arapça olduğunu paylaştı.

Sosyal medyada paylaşıldı: Eker'den Arapça süt!
20 Nisan 2022 - 16:35 - Güncelleme: 20 Nisan 2022 - 16:57


Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki Arapça tabela ve ilanlar tepki çekerken son olarak İstanbul Başakşehir'de bir kafe Türk müşterilerine Arapça fiş kesmişti.

Gündem olan olayların ardından yeni bir görüntü daha ortaya çıktı. Sosyal medyada bir kullanıcı, benzin istasyonundaki marketten aldığı sütün kutusunda Türkçe dışında Arapça yazdığını paylaştı.

"Eker" marka sütü Ankara Ostim'de bulunan bir benzinlikten aldığını belirten kullanıcı, "Petrolden süt alayım dedim karşıma bu çıktı. Kızlarıma mecburen süt alacak olmasam almazdım bu ne" diye yazdı.

Süt kutusundaki "Besin değerleri" kısmında da hem Türkçe hem de Arapça yazıldığı görüldü.

EKER'İN AÇIKLAMASINA TEPKİ GELDİ
Eker, süt kutusunda Arapça ifadelerin yer alması üzerine açıklama yaptı. Firmadan yapılan açıklamada "Merhaba, Söz konusu ürün Avrupa ve Ortadoğu bölgelerinde de satıldığından üzerinde farklı dillerde ürün bilgileri yer almaktadır" denildi.YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • G. Pekmenci
  1 ay önce
  Üzerinde İngilizce milk de yazıyor, ona tepki yok, Arapça halîb yani süt yazınca "ooowww". Çikolata, margarin, vs. paketlerinde yıllardır Türkçe küçük yazıların yanında Arapça yazılar da var, Suriyeliler gelmeden önce de vardı. Ne farkediyor üzerinde Arapça yazı olunca? İçindeki mamül mü değişiyor?
 • Selim
  1 ay önce
  Burası Türkiye Cumhuriyeti ulan.Ülkemize arap namussuzları ortak edeceğimizi düşünen varsa onların taaaa...!!! Eker markasını boykot ediyorum.Başka markalar yaparsa onları da boykot edeceğim.
 • Hasan Can
  1 ay önce
  Linç etmeye ne meraklı bir milletiz, ufacık bir şeyden bile triggerlanıyorsak vay halimize.