Sosyal medya bunu tartışıyor: Ölen kocasından hamile kaldı

Geçtiğimiz yıl geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Avustralyalı olimpiyat sporcusu Alex Pullin'in eşi Ellidy Pullin, ölen kocasından aldığı spermlerle hamile kaldı. Pullin'in hareketi tartışma yarattı.

Sosyal medya bunu tartışıyor: Ölen kocasından hamile kaldı
29 Ekim 2021 - 16:14

Olimpiyatlarda 3 kez şampiyon olan Avustralyalı sporcu Alex Pullin, 8 Temmuz 2020'de  balık avı sırasında geçirdiği kaza nedeniyle hayatını kaybetmişti. Pullin'in eşi Ellidy Pullin, ölen kocasının bedeninden aldığı spermlerle hamile kaldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, genç kadının yaptığının etik olmadığını savundu.

TÜP BEBEK YÖNTEMİYLE HAMİLE KALDI
Pullin ve 32 yaşındaki eşi Ellidy Pullin bebek istiyorlardı. Ancak genç sporcunun yaşadığı trajedik olay, bu durumu imkansız hale getirdi. Yine de kocasının çocuğunu doğurmak isteyen Ellidy Pullin, ölmüş kocasından alınan spermleri kendisine enjekte ettirerek hamile kaldı.

BEBEĞİNİ DÜNYAYA GETİRDİ
Ellidy Pullin, eşinin hayatını kaybetmesinin üzerinden 15 ay geçtikten sonra çocuğunu kucağına aldı. Pullin, başarılı bir doğum gerçekleştirdi ve çocuğunun sağlık durumu iyi.

TARTIŞMA BAŞLADI
Doğumun ardından sosyal medyada da yeni bir tartışma başladı. Bazı kullanıcılar, çocuğun babası olmadan büyümesinin ağır bir sorumluluk olduğunu belirterek, genç kadını aldığı bu karar nedeniyle eleştirdi. Bazı sosyal medya kullanıcıları da tam aksine Ellidy Pullin'e destek vererek, çocuğu tek başına büyütebileceğini söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum