Şort giydiği için hakarete ve tacize maruz kalan Şebnem Tüfekçi ilk kez konuştu

Kadıköy Fikirtepe'de şort giydiği için hakarete uğrayan Şebnem Tüfekçi, yaşadıklarını anlattı. Şort giydiği için hem kendisine hem de babasına hakaret edilmesine tepki gösteren Tüfekçi, “Biz artık başörtüsünün de şortun da konuşulmadığı, bambaşka konuların konuşulduğu bir gündem ve ülke istiyoruz. Bunun hayalini kuruyoruz” dedi. 

Şort giydiği için hakarete ve tacize maruz kalan Şebnem Tüfekçi ilk kez konuştu
01 Temmuz 2021 - 10:06
Şebnem Tüfekçi, İstanbul Fikirtepe'de yürüdüğü esnada yanına yaklaşan ve giydiği şorta tepki gösteren Yavuz Atsız’ın, kendisine hakaretler yağdırdığı anları kaydetmiş ve sosyal medyada paylaşmıştı. Sosyal medyada görüntülerin hızla yayılmasının ardından Yavuz Atsız’a tepkiler çığ gibi büyümüş ve kumarhanede dikkat çeken görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Şebnem Tüfekçi, yaşadığı olayı anlatan bir açıklama yaptı. Videoyu çekmeye başladığında tartışmanın sonuna geldiklerini belirten Tüfekçi, "O yüzden öncesini de buradan anlatmak istiyorum. Dün öğle saatlerinde şortumu giydim ve caddede yürürken karşıma iki tane adam çıktı ve bedenime, bacaklarıma rahatsız edici bir boyutta bakışlar atmaya başladılar ve ben dönüp beklemedikleri bir soru sordum. Onlara 'neden bakıyorsunuz' dedim. Ben böyle sorunca üstüme yürüyüp sinirlendi” dedi.
 
Tüfekçi, kendisine edilen hakaretlerin üstüne Yavuz Atsız’a “Sana ne benim giydiğimden, benim ailem bile karışmıyor, sen niye karışıyorsun“ sorusunu sorduğunu ve karşılığında da ailesine de hakaret edildiğini belirtti.

Kamera kaydını kapattıktan sonra da ağır hakaretlere maruz kaldığını söyleyen Tüfekçi, "Olay anında orada bulunan herkes adamın üstüne gitmek yerine beni oradan uzaklaştırmaya ve beni sakinleştirmeye çalıştılar. Keşke adamın üstüne gidip ona sorabilme cesaretinde bulunsalardı“ dedi.

“UMARIM ÇIKARDIĞIM SES DAHA ÖNCE TACİZE UĞRAMIŞ TÜM İNSANLARIN SESİ OLABİLMİŞTİR”
Öte yandan Tüfekçi, ”Umarım bu çıkardığım ses daha önce tacize uğramış, kadın ya da erkek hiç fark etmez, tüm insanların sesi olabilmiştir ve bundan sonra hiçbir insan tanıdığı ya da tanımadığı herhangi birinin yaşam şekline karışma cesaretini kendinde bulamaz. Umarım utanırlar ve pişman olurlar. Bundan sonra da hiçbir kadın, hiçbir erkek böyle bir şey yaşamak zorunda kalmaz.” İfadelerini kullandı. 

Tüfekçi, ülkesi için kurduğu hayali “Biz, artık başörtüsünün de şortun da konuşulmadığı, bambaşka konuların konuşulduğu bir gündem ve ülke istiyoruz. Bunun hayalini kuruyoruz" ifadesi ile açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum