Son anket sonuçları açıklandı: Partilerin oy oranı belli oldu, Zafer Partisi ilk kez ankete girdi

ORC Araştırma, son seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. Partilerin oy oranları ve ittifaklar arasındaki fark dikkat çekti. Zafer Partisi ise ilk kez bir ankette yer aldı.

Son anket sonuçları açıklandı: Partilerin oy oranı belli oldu, Zafer Partisi ilk kez ankete girdi
26 Nisan 2022 - 15:11


ORC Araştırma, 17-22 Nisan tarihleri arasında 41 ilde 4 bin 358 kişiyle yaptığı seçim anketinin sonuçlarını açıkladı.

"Bu pazr genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusunun yöneltildiği anketten çıkan sonuçlar dikkat çekti. İttifaklar arasında 5 puanlık fark oldu. Zafer Partisi ise ilk kez bir ankette yer aldı.

Ankete göre AKP'nin oy oranının yüzde 30'un altına düştü. AKP, yüzde 28,1 ile birinci parti konumunu korurken İYİ Parti'nin oylarının yüzde 17'nin üzerine tırmanması dikkat çekti.

CHP yüzde 24.3, MHP ise yüzde 7.8 oya sahip oldu.

Sonuçlara göre DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'nin oyları yüzde 2'nin üzerinde seyrederken Saadet Partisi'nin oyu ise yüzde 1.6'da kaldı. İlk kez bir ankete giren Zafer Partisi ise yüzde 0,8 oldu. İşte sonuçlar:


YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Fatih
  1 hafta önce
  4300 kişiye sormakla yapılan anketin gerçeklik payı sıfırdır desene sosyal medyada yapılan anketler 30k ları buluyo onlar daha gerçekçi
 • Akıl Mantık
  1 hafta önce
  Geber Anadolu.
 • Erdem Yaşar
  2 hafta önce
  Zafer Partisi Memleket P'den geride olabilir mi? 0,8 oy için mi CHP, AKP, MHP, hepsi birden Sığınmacılar konusunda söylem değiştirdiler. Vatandaş kanmıyor anketlere.
 • Hecker
  1 hafta önce
  2023 seçimlerine kadar %1 i geçer o
 • çılgın anketçi
  2 hafta önce
  bende anket işi yapıyorum sonuçlar şuanda böyle