Son anket sonuçları açıklandı: AKP ve MHP seçmeni çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamıyor

Aksoy Araştırma son anket sonuçlarını açıkladı. Ekonominin ön plana alındığı ankette çarpıcı sonuçlar çıktı. AKP ve MHP seçmeni çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı görüldü. İşte detaylar...

Son anket sonuçları açıklandı: AKP ve MHP seçmeni çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamıyor
26 Kasım 2021 - 14:47
Aksoy Araştırma, "Türkiye Monitörü 46. Hafta" araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Ekonomik krizin etkisini inceleyen Aksoy Araştırma'nın anketine göre ebeveynler, çocukların eğitim, giyim ve gıda ihtiyaçlarını karşılamakta çok zorlanıyor.

AKP VE MHP SEÇMENİ ÇOCUKLARININ İHTİYAÇLARI KARŞILAYAMIYOR
Araştırma kapsamında katılımcılara çocuklarının eğitim, giyim ve gıda ihtiyaçlarını karşılamada ne derece zorlandıkları soruldu.

Araştırmaya katılanlar en çok giyim ihtiyaçlarını karşılamada zorlandığını belirtti. Yapılan analize göre katılımcıların yüzde 78,5’i giyim ihtiyacını karşılamada çok zorlandığını/zorlandığını belirtti.

YÜZDE 80 ÇOK ZORLANIYOR
AKP seçmeninin yüzde 70,7’si, MHP seçmeninin ise yüzde 70,5’i çocuklarının giyim ihtiyaçlarını karşılarken çok zorlandığını/zorlandığını belirtti.


Ebeveynlerin karşılamada en çok zorlandığı ihtiyaçlardan ikincisi ise yüzde 76,4 ile çocuklarının eğitim ihtiyaçları oldu. Katılımcıların yüzde 9,7’si ise çocuklarının eğitim ihtiyacını karşılamada hiç zorlanmadığını/zorlanmadığını belirtti.

Araştırma sonuçlar parti bazında incelendiğinde AKP seçmeninin yüzde 66,9’u, MHP seçmeninin ise yüzde 60,5’i çocuklarının eğitim ihtiyacını karşılamada çok zorlandığını/zorlandığını ifade etti.

Katılımcıların yüzde 71,9’u çocuklarının gıda ihtiyacını karşılamada çok zorlandığını/zorlandığını belirtti.

Buna karşılık “Hiç zorlanmıyorum/zorlanmıyorum” ifadesini seçenlerin oranı ise yüzde 12,1’di. AKP seçmeninin yüzde 64,7’si, MHP seçmeninin ise yüzde 60,6’sı çocuklarının gıda ihtiyaçlarını karşılarken çok zorlandığını/zorlandığını dile getirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum