Skandal: Taliban için İstanbul'da lokum dağıttı!

Terör örgütü Taliban'ın Afganistan'da yönetimi ele geçirmesinin ardından Türkiye'de de kutlama yapanlar oldu. İstanbul'da bir şahıs, İstanbul'da lokum dağıttı.

Skandal: Taliban için İstanbul'da lokum dağıttı!
16 Ağustos 2021 - 14:44

Türkiye’de İbrahim Hakkı Kılıçaslan isimli bir kişi Taliban’ın Afganistan’ı işgal etmesini sokakta lokum dağıtarak kutladı.

ABD’nin çekilmeyi sürdürdüğü Afganistan’ın başkenti Kabil’deki havalimanının güvenliği için, Türkiye’nin hem ABD hem Taliban’la görüşmeleri sürerken, Taliban Kabil’i kuşattı ve ele geçirdi. Kabil’deki başta ABD olmak üzere birçok Batı ülkesinin büyükelçilikleri ve diplomatik misyonları kapasitelerini küçültme kararı aldı ve çalışanlarını Kabil Havalimanı üzerinden tahliye etti.

Afganistan’da Taliban’ın başkent Kabil’i kuşatmasının ardından Cumhurbaşkanı Gani ülkeden kaçtı. Taliban, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bulunan Afganistan bayraklarını indirdi. Cumhurbaşkanlığı’nda basına poz veren Taliban’ın kısa bir süre içinde “Afganistan İslam Emirliği’nin ilan edilmesi bekleniyor.

Türkiye’de de Taliban’ın bu “zaferi” kutlandı.  İbrahim Hakkı Kılıçaslan isimli bir şahıs terör örgütü Taliban’ın Afganistan’ı işgal etmesini sokakta lokum dağıtarak kutladı. 

Kılıçaslan görüntüleri Twitter hesabından “Taliban’a selam” notu ile paylaştı. Olay, sosyal medyada büyük tepki topladı.YORUMLAR

  • 0 Yorum