Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın telefon kayıtları ortaya çıktı!

Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan, 31 Temmuz 2017'de makam odasında beylik tabancasıyla intihar ederek yaşamına son vermişti. Sedat Peker'in iddiaları iddiaları sonrasında yeniden gündeme gelen Çalışkan'ın intiharıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Çalışkan'ın intihar etmeden önceki telefon kayıtları ortaya çıktı.

Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın telefon kayıtları ortaya çıktı!
30 Mayıs 2021 - 12:01
Sedat Peker yayınladığı videolarda Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan’ın intihar etmesine değinmiş ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu suçlamıştı. Çalışkan’ın intihar etmesinin nedenini Soylu’nun oğlunun gözaltına alınan bir arkadaşının usulsüz biçimde serbest bıraktırılmasıyla ilgili süreç olduğu iddia eden Peker, telefon kayıtlarına ulaşılmasını istemişti. 

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar’ın haberine göre Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan’ın intihar ettiği gece yaptığı telefon görüşmesi trafiğine ulaşıldı. Sedat Peker’in iddialarıyla bir kez daha gündeme gelen konuda Çalışkan’ın, iki şüphelinin serbest bırakılması için üzerinde baskı kurulmasına dayanamayıp intihar etmişti. 

ÇALIŞKAN'IN TELEFON TRAFİĞİ
Soruşturma dosyasına giren Müdür Çalışkan’ın intihar ettiği gece eşiyle yaptığı yazışmalar ve telefonuna gelen aramalar ise dikkat çekti. Çalışkan olay gecesi birçok kez dönemin İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Terörle Mücadele Şube Müdürü Kayhan Ay tarafından arandı. 23.37’de ise Mustafa Çalışkan kendi kişisel telefonundan Hakan Çalışkan’ı aradı. Çalışkan gece 00.40’ta ise eşine attığı mesajda, “Geç oldu. İşler çok gelemem” dedi. Eşiyle 00.53’te yaptığı yazışmada ise eşinin ütü yaptığını öğrenmesi üzerine Çalışkan, kendisine ait bazı eşyaların ütülenmesini istedi. Saat gece 03.22 olduğunda ise Çalışkan eşini aradı. Eşinin açmaması üzerine mesaj atarak, “Sesini duymak istedim” diye yazdı. Çalışkan’ın eşine son mesajı ise 03.24’te attığı, “Seni çok seviyorum bir tanem” oldu.

EKREM GÜLEN: “SORDULAR DA CEVAP MI VERMEDİK”
Bakan Soylu’nun katıldığı bir canlı yayında o dönemki Koruma Daire Başkanı Ekrem Gülen’e “olayla ilgilenin” dediğine dair itirafta bulunmasının ardından ise Gülen’e ulaştık. Ekrem Gülen, “Hakan Çalışkan’ı arayarak şüphelilerin bırakılması için üzerinde baskı kurduğunuz iddia ediliyor” sorusuna şu yanıtı verdi: “Kim beni neyle suçluyor? İfade başvurusu oldu da ifadeye mi gitmedim? Hakkında suçlama olan bir insan Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan adresi, evi ulaşılabilir olan birisi. Devlet kurumları soru sordu da biz cevap mı vermedik? Benim bu konuyla alakalı hiçbir şeyim söz konusu değil” dedi. 

“Çalışkan’ın üzerinde baskı kurduğumu kim söylemiş? Hangi devlet kurumu söylemiş?” ifadesini kullanan Gülen özetle şunları söyledi: “Bakın ben devlet memurluğu yaptım. Şimdi başka bir görev yürütüyorum. Ne adli, ne idari makamlar ne de dava dosyasında benimle alakalı bir durum söz konusu değil. Bir insanı aramış olmak hangi suçu doğurur? Olay bu kadar basit. Şimdi biz sizinle telefonda konuştuk, kapattık hangi suç gerçekleşti? Bizler günde yüzlerce kişi ile telefonda konuşuyoruz. Aramamda hiçbir suç unsuru yoktur. Bakın siz beni Facetime’dan (bir arama programı) aradınız. Bakın ben Hakan kardeşimizi Facetime’dan mı aramışım? Normal bir şekilde aradım.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum