Silikon Vadisi'nde seks skandalı ifşa oldu: Michael Goguen'in 5 bin kadınlık harem listesi ortaya çıktı

Aralarında Apple, Instagram, Google ve YouTube'un da olduğu çok sayıda şirkete ortak olan iş insanı ve girişimci Michael Goguen'in birlikte olduğu 5 bin kadın için bir Excel dosyası hazırladığı ve "haremindeki" kadınlara şiddet uyguladığı açıklandı.

Silikon Vadisi'nde seks skandalı ifşa oldu: Michael Goguen'in 5 bin kadınlık harem listesi ortaya çıktı
21 Kasım 2021 - 10:30

İki çocuk babası milyarder iş insanı MichaeL Goguen hakkında açılan dava gündem oldu. 57 yaşındaki Goguen’in binlerce kadının yer aldığı bir liste hazırlayarak cinsel ilişkiye girdiği 5000 kadının bütün bilgilerini bir Excel dosyasında sakladığı kaydedildi.

Davayı açanların Goguen’in eski çalışanları olduğu kayıtlara geçerken bu kişilerin Goguen’in “haremini yönetmesine yardımcı olduğu” da belirtildi. 135 sayfalık dava dosyasında Goguen’in farklı lokasyonlarda “güvenli evleri” olduğu ve burada genç kadınlarla cinsel ilişkiye girdiği de belirtildi. Goguen’in kendisine yardım eden bu insanları konuşmamaları için tehdit ettiği de belirtildi.

Sözcü'nin aktardığı habere göre; Goguen’in eski sevgilisi Amber Baptiste’in açtığı davada, Baptiste’in ünlü iş insanına gönderdiği gizli fotoğraflar delil olarak kullanılmıştı.

Goguen’in kurduğu Amyntor isimli şirketin çalışanları 800 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Eski çalışanlarından biri Goguen’in Montana’daki bir barın alt katına “boom boom” odası yaptığı ve burada striptizcilerin kullandığı sahne düzeneğinin olduğu da belirtildi. Burada Goguen’in genç kızlara cinsel saldırıda bulunduğu ve bir üs olarak kullandığı da öne sürüldü.

Davayı açan Matthew Marshall isimli çalışan, Goguen’in kirli işlerini yaptığını söyledi. Dava belgelerinde, “Marshall’dan kendi cebinden araç, mücevher ve satın alınan evler için kapora istendi. Bunlar arasında Goguen’in kirli işlerini bilenleri susturmak için verilecek rüşvet de vardı” denildi. Goguen’in eski eşlerinden Jordana’nın bu düzeneği öğrenmemesi için Marshall’ı kullandığı da belirtildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum