Sigaraya karşı İngiltere'de yeni önlem: Her sigaraya 'İçmek öldürür' yazısı yazılacak

Sigaraya karşı İngiltere'de milletvekilleri dikkat çeken bir hamle attı. Vekiller, 'Sigara içmek öldürür' yazısının paketlerden sonra her bir sigaranın üzerine tek tek yazılması için harekete geçti.

Sigaraya karşı İngiltere'de yeni önlem: Her sigaraya 'İçmek öldürür' yazısı yazılacak
20 Ekim 2021 - 16:09

Dünya genelinde başta kanser olmak üzere pek çok hastalığın en büyük sorumlusu olarak gösterilen sigarayla ilgili İngiltere’de çarpıcı bir adım atılmaya hazırlanılıyor.

Sözcü'de yer alan habere göre, İşçi Partisi’nden Mary Kelly Foy öncülüğündeki isimler, daha önce paketlerin üzerine yazılan ‘Sigara içmek öldürür’ yazısını her bir sigaranın üzerine yazmak için harekete geçti. Meclise sunulan öneri kabul edilirse, uyarı yazısı bundan böyle her bir sigara tanesinin üzerinde yer alacak.

"HER YAPTIKLARINDA GÖRECEKLER"
Konuyla ilgili İngiliz basınına konuşan Foy, “Sigaranın bir kanser çubuğu olduğunu ve onu kullanan kişilerin yarısını öldürdüğünü biliyoruz. Umarım bu uyarılar sigara içmeye yeltenen kişiler, özellikle de gençler için etkili olur. Umuyorum sigarayı ağızlarına götürdüklerinde bundan vazgeçecekler, çünkü bunu her yaptıklarında o mesajı görecekler” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum