Sezgin Baran Korkmaz, istediği kişinin WhatsApp konuşmalarını okuyabiliyordu iddiası

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Sezgin Baran Korkmaz'ın sadece telefon numarası bilgisi ile istediği kişinin Whatsapp konuşmalarını okuyabildiğini iddia etti.

Sezgin Baran Korkmaz, istediği kişinin WhatsApp konuşmalarını okuyabiliyordu iddiası
30 Haziran 2021 - 14:12
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Avusturya’da gözaltında tutulan Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili konuştu. Berberoğlu, Korkmaz ile 30 yıldır tanıdığı iş insanı bir arkadaşının tanıklığını aktardı. Berberoğlu, SBK'nın kullandığı bir yazılım sayesinde istediği kişinin WhatsApp konuşmalarını okuyabildiğini iddia etti.

Berberoğlu, Korkmaz'ın istediği kişinin Whatsapp yazışmalarını görebildiği bir yazılım kullandığı iddialarını şöyle anlattı:

"'Ne oldu kardeşim?' dedim. Dedi ki: Enis garip bir şeyler dönüyor. Adam benimle daha ikinci üçüncü oturmasında bu konular gündeme gelince “Bana bir şey olmaz” dedi. Ya nasıl olmaz? Bunlar bunlar konuşuluyor… Üsteleyince çıkartmış cebindeki telefonu. “Numaran kaç senin?” demiş. Almış, son yaptığı Whatsapp konuşmalarını göstermiş! Tekrar ediyorum sadece numara girerek benim arkadaşımın Whatsapp‘tan yaptığı son görüşmeleri takip edebildiğini göstermiş Sezgin Baran Korkmaz."

"Ben o adama inandığım için bunu burada anlatma gereği hissediyorum. Ama niye bu saate kadar anlatmadın dersen. Sendeki (Barış Yarkadaş'ın anlattığı) gibi bilgi yoktu bende. Yani bu ekibin teknik dinleme, teknik takip program üzerine çalıştığını bilseydim o işin üzerine o saatte giderdim. Birtakım çetelerin elinde bizim bilgilerimiz nasıl gezer ya?"

"EKŞİOĞLU, 'WHATSAPP VE TWITTER'I İZLİYORUZ' DEMİŞTİ"
Program sırasında gazeteci Barış Yarkadaş da “Cihan Ekşioğlu'nun, İsrail'den 3 milyon dolara aldığı, Twitter ve Whatsapp görüşmelerini takip edebilen yazılımı Türkiye'ye 50 milyon dolara sattığı” iddiasını hatırlatarak, Ekşioğlu'nun bir röportajında 'Whatsap ve Twitter'ı izliyoruz' dediğini ancak daha sonra bunu "Biz izlemiyoruz, sattığımız istihbarat kurumları izliyor" şeklinde düzelttiğini belirtti. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum