Seren Serengil günler sonra yayına çıktı, ilk kez konuştu: "Altıma yapıyordum ben"

Geçtiğimiz günlerde ameliyat olan Seren Serengil zor günleri geride bıraktı. Ekranlara geri dönen Serengil, yaşadığı süreci anlattı. Serengil, "Altıma ediyordum, düşüp bayılıyordum" dedi.

Seren Serengil günler sonra yayına çıktı, ilk kez konuştu: "Altıma yapıyordum ben"
28 Aralık 2021 - 09:24 - Güncelleme: 28 Aralık 2021 - 09:46
Mide küçültme ameliyatı olan Dumping Sendromu'na yakanarak sağlığını kaybeden Seren Serengil, organları iflas etme noktasına gelmişti. Bir süredir serumla beslenen Serengil, geçtiğimiz ay ameliyat olmuştu.

Başarılı geçen operasyonun ardından sağlığına yavaş yavaş kavuşan Seren Serengil günler sonra 'Söylemezsem Olmaz' programında yer aldı. Doktoruyla beraber canlı yayında ameliyat sürecini anlatttı.

Serengil, "Sizler benim ailemsiniz herkes her şeyi biliyor. Altıma ediyordum ben. Baygınlık geçiriyordum, fenalaşıyordum. En son nefes alamıyordum. Ameliyat olmasaydım belki bugün aranızda olamayacaktım" dedi.

"ALT MİDEYİ BULMAK İÇİN 45 DAKİKA UĞRADIK"
Serengil'in ameliyatını gerçekleştiren Dr. Alper Çelik konuyla ilgili şunları söyledi: "İki durum söz konusu... Gerçekten hatalı bir işlem olabilir ya da hastanın bünyesi kaldıramıyor olabilir. Belli bir aşamadan sonra bu hastalıklar geri dönülemez hale geliyor. İnce bağırsakların çok ciddi bir kısmı devre dışı bırakılmış. Oradaki problemi hemen düzelttik. Alt mideyi bulmak için 30-45 dakika uğraştık. Alt mide ile üst mide arasındaki bağlantı kapatılmıştı. Gıda sadece üst mideye giriyordu. İnce bağırsağın uzunluklarını ölçünce ve devre dışı bırakılanları görünce ince bağırsakları hemen düzelttik. Birkaç ay sonra karaciğer iyileşecek bünye güçlenecek riskler azalmış olacak. Bu yapılan işlemler hayatınıza da engel olmayacak. Alt midesiz de devam edilebiliyor. Bizim hedefimiz 55 kilo. Ameliyatımız daha frenleyici olacaktır. Seren Hanım tam anlamıyla iyileşmesi 1,5 yıl sürecek 3-4 hafta eski enerjisine kavuşacak."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum