Seren Serengil ameliyata alındı: Seren Serengil'den veda açıklaması! Serengil'in sağlık durumu

Geçirdiği mide küçültme ameliyatı sonrası 'Dumping sendromu'na yakalanan ve sağlığını kaybeden Seren Serengil, sabah saatlerinde 6 saat sürecek bir ameliyata girdi. Organları iflas etmeye başlayan Serengil, riskli ameliyata öncesi veda açıklamasında bulundu.

Seren Serengil ameliyata alındı: Seren Serengil'den veda açıklaması! Serengil'in sağlık durumu
17 Aralık 2021 - 05:11 - Güncelleme: 17 Aralık 2021 - 16:30

Kilo vermek isterken sağlığını kaybeden ve Dumping Sendromu'na yakalanan Seren Serengil, bugün ameliyata alındı. Organlarının iflas etmek üzere olduğunu söyleyen Seren Serengil'in ameliyat olmadan önce açıklamalarda bulundu.

"DUALARIMIZ SENİNLE"
Bu sabah ameliyata giren Seren Serengil'in ameliyatı 6 saat sürecek ve riskli bir süreç mevcut. Risk taşıdığı için ameliyatına hiçbir doktorun girmek istemediğini açıklayan Serengil ameliyata alındı.

Seren Serengil'in sevgilisi Mustafa Tohma ameliyathanenin önünden paylaşım yaptı. Seren Serengil'in sevgilisi paylaşıma "Dualarınız bizimle olsun. İyi olacaksın hayatım" notunu düştü.

VEDA AÇIKLAMASI
Seren Serengil ameliyata alınmadan hemen önce bir veda videosu çekti. Serengil paylaşımında "Hakkınızı helal edin" dedi. Serengil "İnşallah her şey yolunda gidecek. İnşallah sağ salim çıkacağım olur da terslik olursa... Zor bir ameliyat... " dedi.

"ÇOK KORKUYORUM"
Seren Serengil daha önce yaptığı açıklamada "Erken ameliyat kararı alındı. Bir buçuk ay beslenecektim ama ilerleme olmadığı için beklemek doğru değilmiş. Cuma sabahı ameliyat oluyorum. Zor bir ameliyat olacağını söylediler yaptırmazsam da yavaş yavaş... Vücut kaldıramayabilir ama... Çok korkuyorum ameliyat masasında kalabilirsin dediler. Her şey kötü gidebilir. Kan organlara gitmiyor" demişti.

'DUMPING SENDROMU' NEDİR?
Midenin bir bölümünün ya da tamamının alındığı ameliyatlar veya gastrik bypass operasyonu sonrası ortaya çıkabilen 'Dumping sendromu', midenin çok hızlı boşalması ile karakterize bir semptom olarak tanımlanabilir. Midenin küçültülmesi sebebi ile mide, bağırsaklara daha yakın bir hal alır. Hastanın ameliyat sonrasında şeker içeren besinler tüketmesi halinde, gıdaların bağırsaklara gitmesinin ardından sindirime uğrayarak bağırsaklardaki damarlar tarafından emilimi gerçekleşir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum