Semra Özal'ın yıllar sonra fotoğrafı paylaşıldı! Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın son hali

8’inci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal'ın yıllar sonra fotoğrafı paylaşıldı. 87 yaşındaki Özal'ın son halini menajer Özgür Aras paylaştı. İşte Semra Özal'ın son hali...

Semra Özal'ın yıllar sonra fotoğrafı paylaşıldı! Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın son hali
30 Aralık 2021 - 16:29

1993 yılında hayatını kaybeden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal, yıllar sonra görüntülendi. 87 yaşındaki Semra Özal'ın yıllar sonra fotoğrafı paylaşıldı.

Semra Özal'ın son halini menajer Aras Özgür paylaştı. Semra Özal'ın son görüntüsünde oldukça mutlu olduğu görüldü. Özgür Aras, fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Aras, Özal'ın dizlerine uzanarak fotoğraf çektirdi.

Özgür Aras, şu ifadeleri kullandı:
"Bugün muhteşemdi… 12 yaşımda Ankara’da başlayan bugüne kadar eli üzerimde olan, kalbimde yeri ayrı olan Hanımefendi Semra Özal’ı ziyaret ettim. Allah başımdan eksik etmesin. Daim olan sevgi ce saygımla…  Gerçek Fist Lady Semra Özal"

İşte o fotoğraf:


SEMRA ÖZAL KİMDİR?
12 Ocak 1934 tarihinde İstanbul'da doğdu. 1954 yılında Turgut Özal ile evlendi. Daha sonra bu evlilikten Ahmet Özal (d. 1955), Zeynep Özal (d. 1956) ve Efe Özal (d. 1967) adlı çocukları oldu. Türkiye ilk kez "First Lady" tanımını onunla öğrendi. Semra Özal ayrıca Türk Kadınını Güçlendirme ve Tanıtma Vakfı başkanlığını yaptı. Aynı zamanda 1991 - 1992 arasında Anavatan Partisi İstanbul İl teşkilatı başkanlığı yaptı. Eşinin 1993 yılındaki vefatından sonra İstanbul'da ikamet etmektedir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum