Selahattin Demirtaş'tan açıklama: "Çözümün adresi TBMM'dir"

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Kürt sorununu HDP ile çözeriz” açıklaması sonrasında başlayan tartışmalara cevap verdi. Daha önce sözde çözüm süreci sırasında Kandil'e ve İmralı'ya giderek PKK'lı teröristlerle görüşen Demirtaş, HDP'li Sezai Temelli’nin “Çözümün adresi ve asıl muhatabı Öcalan'dır" sözlerine “Muhatap HDP’dir, çözüm adresi TBMM’dir” yanıtını verdi.

Selahattin Demirtaş'tan açıklama: "Çözümün adresi TBMM'dir"
21 Eylül 2021 - 15:15

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Kürt sorununu HDP ile çözeriz” açıklamasıyla başlayan tartışmalara sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dahil oldu.

Demirtaş, “Benim bildiğim HDP, Kürt sorunu dahil olmak üzere, Türkiye’nin tüm sorunlarının çözümüne taliptir, irade sahibi siyasi bir aktördür ve elbette muhataptır. Çözümün adresi de doğal olarak TBMM’dir” dedi.

Selahattin Demirtaş’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımlar şöyle:
"Benim bildiğim HDP, Kürt sorunu dahil olmak üzere, Türkiye’nin tüm sorunlarının çözümüne taliptir, irade sahibi siyasi bir aktördür ve elbette muhataptır. Çözümün adresi de doğal olarak TBMM’dir.

Tabii ki HDP, Kürt sorununun çözümünde tüm tarafların ve her kesimin, açık ve şeffaf katılımını, muhataplığını bilecek siyasi birikime ve deneyime sahiptir. Faydasız ve çoktan tükenmiş tartışmalar gündeme getirmek çözüme katkı sunmaz."


KILIÇDAROĞLU VE TEMELLİ NE DEDİ?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Bay Kemal ve İttifakları' belgeselinde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz" ifadesini kullandı. HDP'li Sezai Temelli, Kılıçdaroğlu'na "Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, Fikret Bila'ya yaptığı açıklamada ise tartışmaya nokta koyarak, "İmralı da Kandil de muhatabımız değil" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum