Selahattin Demirtaş: "Abdullah Öcalan'ın samimiyetini gördük, barış için uğraştı"

Kobani davasının 11. duruşmasında ifade veren eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, terör örgütü PKK'nın elebaşı için "Abdullah Öcalan'ın samimiyetini gördük, barış için uğraştı" dedi.

Selahattin Demirtaş: "Abdullah Öcalan'ın samimiyetini gördük, barış için uğraştı"
08 Nisan 2022 - 12:23


Kobani davasının 11. Duruşması, 7 Nisan'da Sincan Cezaevi'nde görüldü. Duruşmada ifade veren eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Abdullah Öcalan'ın samimiyetini gördük, barış için uğraştı" dedi.

Demirtaş, "HDP hiçbir şey yapmadı, barış için bir şey yapmadı.’ dediler. Hayır, çok şey yaptık. Ancak savaş kararı alınmıştı ve biz durduramadık. Biz Çözüm Sürecinde Kandil’de, İmralı’da, Ankara’da çözüm iradesini gördük. İnsanlar, askerler, dağdakiler çatışma istemiyor ama isteyenler var. Biz ilkeli ve ahlaklıyız, demokratik siyasetten yanayız. Bugüne kadar partimizin yürüttüğü politikalar budur" ifadelerini kullandı.

"ÖCALAN'IN SAMİMİYETİNİ GÖRDÜK, BARIŞ İÇİN UĞRAŞTI"
Selahattin Demirtaş, "İmralı’da tecrit kalksın’ demek budur. HDP, ‘İmralı ile görüşülürse silahlar susar’ diyor. Ben 8 defa, heyetimiz 30 küsür defa İmralı’ya gittik. Biz HDP olarak Abdullah Öcalan’ın samimiyetini gördük. Abdullah Öcalan barış için uğraştı, samimi olduğunu devlet de hükümet de gördü. Hatta çok iyi hatırlıyorum ‘Hayattayken bu işi nihayete erdirmek istiyorum, bunun için herkes elinden geleni yapsın.’ diyen bir kişi gördüm ben İmralı’da" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Berkin Saatçi
    1 ay önce
    Vatanımıza yapılan ihanet affedilemez. Vatanını seven, teröristte samimiyet göremez, alçaklık görür. Terörist barış için uğraşmaz, kendi çıkarı için sinsi planları düşünür durur, kendini kimi zaman barıştan yanaymışçasına gösterir ve çevresinde onun gibi düşünenler sayesinde de bu algıyı topluma yaymayı hedefler. Günün birinde abdullah öcalan adlı terör örgütü liderini birileri ne amaçla olursa olsun serbest bırakırsa o ülkemize düşmandır. Hapisteyken onun açlık, sefalet içerisinde yaşamasını kim sağlamıyorsa bu insancıl bir yaklaşım değil, vatanımızı geçmişten bugüne her alanda savunan kişilere yapılmış olan bir saygısızlıktır.