Sektör temsilcileri açıkladı: Yumurtaya yeni zam gelecek

Fahiş fiyat artışlarıyla birlikte hayat pahalılığı artarken zam yağmuru sürüyor. Yumurta Üreticileri, Ürünleri ve Sanayicileri Derneği Başkanı Metin Akman, yumurtaya yeni zam geleceğini açıkladı.

Sektör temsilcileri açıkladı: Yumurtaya yeni zam gelecek
06 Nisan 2022 - 09:54


Yumurta Üreticileri, Ürünleri ve Sanayicileri Derneği Başkanı Metin Akman, küçük üreticinin dayanma gücünün kalmadığını kaydederek, "Yumurta fiyatları artacaktır. Aksi düşünülürse yumurtadaki enflasyon daha yüksek olur" dedi.

Bloomberg HT’de yayınlanan Akıllı Tarım programına katılan Metin Akman, artan girdi maliyetleri ve piyasadaki belirsizlik sebebiyle yumurta fiyatlarında zammın kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Küçük üreticinin dayanma gücü kalmadığını aktaran Akman, önümüzdeki dönemde de yumurta fiyatlarında artışın kaçınılmaz olduğunu, yumurta üreticisinin maddi ve manevi gücü kalmadığını ve acil eylem planının şart olduğunu söyledi.

İklim krizinin de hammadde profilini değiştireceğine dikkat çeken Akman, enerjideki desteklerin tüm tarım sektörü için önemli olduğunu dile getirdi.

Akman, yumurtanın besin değerine dikkat çekerek stratejik bir gıda olduğunu bildirdi. Yumurta zammına karşı acil bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurgulayan Akman, aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabileceğimizi açıkladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum