Şehirler arası otobüs bileti fiyatlarında tavan fiyat uygulaması!

Koronavirüs yasaklarının kaldırılması ve bayram nedeniyle yoğunluk yaşanan şehirler arası otobüslerde, bilet ücretlerindeki tavan fiyat yeniden belirlendi.

Şehirler arası otobüs bileti fiyatlarında tavan fiyat uygulaması!
14 Temmuz 2021 - 14:45

Şehirler arası otobüs firmalarına ilişkin olarak tavan fiyat uygulaması getirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı şehirlerarası otobüs fiyatlarında fahiş fiyatın önüne geçmek için bir tebliğ yayımladı. Söz konusu tavan fiyat uygulaması 3 ay sürecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü ikinci mükerrer sayısında yayımlanan tebliğ şöyle:
"Bu Tebliğin amacı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgınında uygulanan tedbirlerin ve yolcu taşımacılığındaki kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması sonrasındaki yolcu potansiyelinin ciddi oranda artacağı göz önünde bulundurularak, yolcu bilet ücretlerinde fahiş fiyat uygulamalarının önüne geçilmesi amacıyla, karayolu yolcu taşımacılığı alanında, yayımı tarihinden itibaren üç ay süreyle uygulanmak üzere Ek-1'de yer alan tavan ücret tarifesini belirlemektir"

Yol mesafesi 101-115 kilometre arası olan seyahatlerde bilet fiyatı 84 lira üstü olamayacak. 351-450 kilometre arası 144 lira, 651-700 kilometre arası ise 174 lira olacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum