Sefter Taş ve Fethi Şahin'in şehit edilme görüntülerini çektiren ve servis eden IŞİD'li Ömer Yetek serbest kalmış!

Askerlerimizi Sefter Taş ve Fethi Şahin’in yakılma anının görüntülerini çektiren ve servis eden IŞİD’li Ömer Yetek’in, 16 Nisan 2020'de tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildiği ortaya çıktı. Yetek ise serbest kaldıktan sonra kayıplara karıştı. Yetek'in nerede olduğu bilinmiyor.

Sefter Taş ve Fethi Şahin'in şehit edilme görüntülerini çektiren ve servis eden IŞİD'li Ömer Yetek serbest kalmış!
24 Eylül 2021 - 09:33 - Güncelleme: 24 Eylül 2021 - 10:21
IŞİD'in 22 Aralık 2016'da şehit ettiği Sefter Taş ve Fethi Şahin’in yakılma anının görüntülerini çektiren ve servis eden Ömer Yetek, 2018 yılında Ankara’da yakalanmıştı. IŞİD’in “medya bakanlığı” çalışanı olan Ömer Yetek'in 16 Nisan 2020'de serbest bırakıldığı ortaya çıktı. 

Serbest bırakıldıktan sonra nerede olduğuna dair bilgi alınamayan Yetek, kayıplara karıştı.

ANKA'dan Tamer Arda Erşin'in haberine göre, Yetek; 2018 yılında Ankara Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’nda alınan ifadesinin ardından, adliyeye sevk edildi.

Tutuklanan Yetek hakkındaki soruşturma dosyası, “yetkisizlik” kararı ile İstanbul’a gönderildi. Yetek, hakkındaki yargılama İstanbul’da sürerken, 16 Nisan 2020 tarihinde tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Yetek’in şu an nerede olduğu bilinmiyor.

- Yetek, 2018 yılında alınan ifadesinde IŞİD’in askeri yapılanmasını anlatmış ve şu iddiaları sıralamıştı:
- 20 Temmuz 2015 Suruç, 10 Ekim Ankara Tren Garı ile 20 Ağustos Gaziantep düğün saldırıları emrini Ebu Zeynep Halebi verdi.
- Türkiye’deki saldırıları organize eden Abullatif Efe kod isimli Yunus Durmaz’ın IŞİD’in dış istihbarat birimi çalışanıydı.
- IŞİD’in Muğla’nın Bodrum, İzmir’in Çeşme ve Aydın’ın Didim ilçelerine yönelik saldırı planı yapıyordu.
- Organize suç örgütü yöneticiliğinden hakkında yakalama kararı çıkarıla Sedat Peker ve bir milletvekiline IŞİD suikast düzenleyecekti.
- IŞİD'e katılan Türklerin ‘Fursanül Hilafe Ketibesi’ne giriyordu. Ketibenin başında Gaziantepli Cengiz Dayan vardı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum