Sedat Peker videolarına yorum yapan gazeteci gözaltına alındı!

Sedat Peker’in videolarına yorum yapan gazeteci İrfan Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Sedat Peker videolarına yorum yapan gazeteci gözaltına alındı!
02 Temmuz 2021 - 10:40
Bursa Orhangazi’de yerel internet sitesinin genel yayın yönetmeni olan İrfan Aydın hakkında, Sedat Peker’in yayınladığı videoları yorumlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu’ya hakaret ettiği yönünde ihbar yapıldı.

İhbarın ardından videoları inceleyen ve hakaret tespit eden İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Aydın’ı iş yerinde gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek olan Aydın’ın, 2019 yılında Sedat Peker’i hedef alan açıklamalar yaptıktan sonra evinin önünde silahla 4 el ateş edilmesi sonucu yaralandığı ortaya çıktı. 

“ÖZEL EKİP İLE GÖZALTINA ALINDI”
Aydın’ın, gözaltına alınmasına ilişkin imtiyaz sahibi olduğu haber sitesi Facebook hesabından açıklama yaptı. Açıklamada “Gazetemizin genel yayın yönetmeni Sayın İrfan Aydın Süleyman Soylu’ya milyonlarca Türk milletini çocuk p.rnosunu izlemekle itham etmek, çocuk p.rnosunu meşru gösterip özendirmek ve kumpasa zemin hazırlamaktan dolayı açtığı dava dolayısı ile bugün Ankara’dan gelen özel bir ekip tarafından gözaltına alınmıştır. Kamuoyuna duyurulur” ifadeleri yer aldı. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum