Sedat Peker'in son durumunu avukatı açıkladı: 5 gündür haber alamıyorum!

BAE Veliaht Prensi'nin Türkiye'ye gelmesi ve Erdoğan'la görüşmesinin ardından Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Sedat Peker'in akıbeti merak konusu olmuştu. Avukat Ersan Barkın, Peker'in son durumu hakkında konuştu.

Sedat Peker'in son durumunu avukatı açıkladı: 5 gündür haber alamıyorum!
30 Kasım 2021 - 10:55 - Güncelleme: 30 Kasım 2021 - 15:01


Avukat Ersan Barkın, müvekkili Sedat Peker'in son durumu ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sedat Peker ile ilgili iletişimi hakkında konuşan Barkın, Peker'in fiziki olarak da tecrite alınıp alınmadığı sorusunu yanıtladı.

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, TELE 1'de yayınlanan Tuncay Mollaveisoğlu'nun sunduğu Anında Manşet programına konuk oldu. Peker'in Türkiye'ye iade edilip edilmeyeceğine ilişkin konuşan Barkın, program konuklarından gazeteci Tolga Şardan'ın "Peker sadece dijital tecritte mi? Müvekkilinizin sesini duydunuz mu?" sorusunu yanıtladı.

Avukat Barkın şöyle konuştu:
"Kendisine ulaşılamadığı haberinin kamuoyu gündemine gelmesinden bir gün önce devam eden bir davası ile ilgili kendisiyle iletişim kurmuştum. O günden bugüne kadar bir iletişim kurmadım. Sadece yakınındaki bir kimse aracılığıyla bir Whatsapp mesajıyla bir dosyaya dair bir iddianame talep edildi benden. Dolayısıyla beşinci, altıncı günü buldu benim kendisiyle iletişim kurmamamın üzerinden geçen.”  

Sedat Peker’in kendisine yönelik baskı kurulacağı ve iletişim kanallarının kapatılacağı yönünde kaygı içinde olduğunu belirten Barkın, “Bu dört – beş günlük kesinti bu kaygının haklılığını gösteriyor sanki” diye konuştu.  

Barkın, “Sedat Peker’e yönelik sadece dijital tecrit değil, fiziki bir tecrit uygulanıp uygulanmadığı” yönündeki soruya, “Ben bir kez bile görüşmedim. Dijital tecrit uygulandığı ifade edilen günden bir gün önce telefonla görüştüm. O günden bugüne benimle telefonla irtibat kurulmadığı gibi benim önceden iletişim kurduğum telefon numarasından da yanıt alamadım” açıklamasını yaptı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum