Sedat Peker'in ismini verdiği 15 Temmuz gazisi Ahmet Onay görüşmeyi doğruladı!

Sedat Peker, Twitter hesabından 15 Temmuz'un ardından Süleyman Soylu'nun halka yetkisi olmadığı halde silah dağıttığını iddia eden paylaşımlar yaptı. Peker'in, Ağustos 2016'da İstanbul'da silah sevkiyatı/dağıtımı ile ilgili iddiasında “Şahittir” dediği 15 Temmuz Gazisi Ahmet Onay, iddiayı doğrularken ne taşındığını bilmediğini söyledi. 

Sedat Peker'in ismini verdiği 15 Temmuz gazisi Ahmet Onay görüşmeyi doğruladı!
09 Temmuz 2021 - 09:56 - Güncelleme: 09 Temmuz 2021 - 10:54
Sedat Peker’in, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda 15 Temmuz'dan sonra Süleyman Soylu'nun halka silah dağıttığını iddia etmişti. Peker'in söz konusu paylaşımlarda "Şahittir" diyerek ismini verdiği 15 Temmuz gazisi Ahmet Onay, Esenyurt’ta gerçekleşen görüşmeyi doğrularken görüşmeler sonrasındaki sevkiyatta nelerin taşındığını bilmediğini açıkladı. 

Onay açıklamasında, “Sedat Peker‘in twitlerinde ismi geçen kişilerle bir arada bulundum. Dönemin AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Ayhan ve yanındaki kişilerle birlikte Balat’taki ismi geçen kilisenin yakınlarında bulundum. Sebur Soğanlı ile birlikte gittim” ifadesini kullanırken “Kalaşnikof marka silahların, bahse konu kişiler arasında başka bir yere transfer ya da alışveriş yapıldığını görmedim. Ancak kimseyi bilmediğim bir konu üzerinde zan altında bırakamam“dedi.

“YALANIN ORTAYA ÇIKMAK GİBİ KÖTÜ BİR YANI VARDIR”
Peker’in iddia ettiği görüşmeyi doğrulayan Onay, ne taşındığını bilmediği sevkiyat için “Ne bir fikrim ne de gördüğüm bir şey vardır. Ben asla yalan konuşmam, konuşamam. Yalanın ortaya çıkmak gibi kötü bir yanı vardır” açıklamasını yaptı. 

Onay, Peker ile görüştüğünü inkâr etmediğini belirtirken “tüm bu olaylar yaşanmaya başladığı günden itibaren; başta Sn. Cumhurbaşkanımız, Sedat Peker abi ve İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU’yu sevdiğimden ötürü; Bu kargaşaların bir an evvel son bulup, birlik ve beraberliğimizin zedelenmemesi için her vakit duâ etmişimdir” dedi.

Ahmet Onay'ın açıklamaları şu şekilde;
"Bugün ismimin Sedat Peker twitlerinde geçtiğini gördüm. Sedat Peker ile 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Gazi olmamdan dolayı tanıştım. (Kendisiyle İstanbul Etiler’de bir restoranda iftar yemeğinde bir araya gelerek.)

Daha sonra kendisiyle sıklıkla görüşmeye devam ettim. 15 Temmuz 2017 tarihinde darbe girişimin 1. Yıl dönümünde bana bir otomobil hediye etti. Aynı gün mekânı cennet olsun 15 Temmuz Şehidimiz Burak CANTÜRK kardeşimin ailesine ev hediye etti. (Haber sitelerinde mevcuttur.)

Kendisini Şehit ve Gazi ailelerine yaptığı yardımlardan dolayı (ben de bir Gazi olduğum için) tüm kamuoyu bilir. Twitlerde bahsi geçen meseleye yani asıl gündem konusuyla ilgili açıklama yapacak olursam;

Sedat Peker‘in twitlerinde ismi geçen kişilerle bir arada bulundum. Dönemin AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Ayhan ve yanındaki kişilerle birlikte Balat’ta ki ismi geçen kilisenin yakınlarında bulundum. Sebur Soğanlı ile birlikte gittim.

Yanımızda da adını bilmediğim bir kişi daha vardı, (arabayı kullanan, beyaz Fluence) ancak o süreçte yaralarımın tam iyileşmemesinden dolayı araçtan inmedim. Birbirlerine ne alıp verdiklerini de görmedim.

Kalaşnikof marka silahların, bahse konu kişiler arasında başka bir yere transfer ya da alışveriş yapıldığını görmedim. Ancak kimseyi (bilmediğim bir konu üzerinde) zan altında bırakamam.

Buradan sonrası hakkında ne bir fikrim ne de gördüğüm bir şey vardır. Ben asla yalan konuşmam, konuşamam. (Yalanın ortaya çıkmak gibi kötü bir yanı vardır)

Sedat Peker abi ile görüştüğümü asla inkar etmiyorum. Hatta ve hatta tüm bu olaylar yaşanmaya başladığı günden itibaren; başta Sn. Cumhurbaşkanımız, Sedat Peker abi ve İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU’yu sevdiğimden ötürü; Bu kargaşaların bir an evvel son bulup, birlik ve beraberliğimizin zedelenmemesi için her vakit duâ etmişimdir. Allâh buna şahit. Doğru sözün yemine ihtiyacı yoktur. Tüm kamuoyuna saygılarımla"


NE OLMUŞTU? 
Peker, dün Twitter hesabından 15 Temmuz’dan sonra Esenyurt’tan yola çıkan silah dolusu bir aracın, AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan’ın yardımcısı Osman Tomakin’e teslim edildiğini öne sürmüş ve silah dolu aracın, polis gözetimine takılmaması için AKP Gençlik Kolları’na tahsis edilen araç olduğunu belirtmişti. 

Silah sevkiyatının Balat’ta başka bir araca aktarılmasından sonra sivil halka verildiğini iddia eden Peker, Süleyman Soylu için “Senin cumhurbaşkanı olmanı planlayan arkandaki şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da bu silahları dağıtmaya neden devam ettiniz? Öyle ya, bu silahları gerektiğinde dağıtma görevi Özel Harp Dairesi’ne ait” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum