Sedat Peker'in bahsettiği Hürriyet baskınındaki AKP'li Abdurrahim Boynukalın önce yayınladı sonra sildi!

Sedat Peker, 6. videosunu bugün yayınladı. Peker, videoda Hürriyet gazetesinin basılması için AK Partili bir milletvekilinin kendisinden ricacı olması üzerine baskını kendisinin organize ettiğini söyledi. Peker'in videoda kanıt olarak bahsettiği AK Partili Abdurrahim Boynukalın'dan da açıklama geldi. Ancak Boynukalın, açıklama tweetlerinin bir kısmını sildi.

Sedat Peker'in bahsettiği Hürriyet baskınındaki AKP'li Abdurrahim Boynukalın önce yayınladı sonra sildi!
20 Mayıs 2021 - 12:52 - Güncelleme: 20 Mayıs 2021 - 13:31
Sedat Peker, “Zaferin Büyüklüğü Mücadelenin Zorluğuyla Ölçülür" başlığıyla 71 dakikalık yeni bir video yükledi. Peker, videoda Hürriyet gazetesinin basılması için AK Partili bir milletvekilinin "Bizim gençlik kolları bu işleri bilmez" diyerek kendisinden ricacı olduğunu ve saldırıyı gerçekleştirmeye yardımcı olduğunu açıkladı. Peker, Doğan medya satışı sürecinin bu saldırı ile başladığını ileri sürdü.

Peker'in açıklamalarında kanıt olarak gösterdiği AK Partili Abdurrahim Boynukalın da videounun ardından açıklama yaptı. Ancak Boynukalın, AK Partili vekilin kim olduğunu açıklamasını istediği tweetlerde dahil 3 tweeti sildi.

Boynukalın'ın açıklamasının tam hali şu şekildeydi;
''Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş.(SİLİNDİ)

Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin “ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını” ve “bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir” dendiğini söylemiş. (SİLİNDİ)

Böyle bir kerameti kendinden menkul, kendisini tek talimatla harekete geçirebilecek bir vekil var mı emin değilim. Varsa umarım ismini verir; böylece parti kurumsalımıza ve benim imajıma yıllarca zarar veren “basma” hadisesinin kim tarafından yapıldığı öğrenilmiş olur. (SİLİNDİ)

O gün “partimiz eylem geleneğinde asla taşlı sopalı eylem olmaz” dediğimizde bize inanmamayı tercih edenler (ana muhalefet partisi lideri buna dahil) bakalım ne diyecekler. Tekrar ediyorum biz o dönemki iftira yayınlarından dolayı o gazete önünde sadece basın açıklaması yaptık."

PEKER NE DEDİ?
Peker, Türkiye’nin gündemine oturan videolarından birisini de bugün yayınladı. Bu videoda Peker, 2015 yılında Hürriyet gazetesine yönelik saldırıyı “bir milletvekilinin ricasıyla kendisinin yaptığını” söyledi. Peker videoda şu ifadeleri kullandı:

"Pamıkörenin ekibi dinliyor musunuz? Sizin gazetenizi ben bastırttım. Şatafatlı gazeteciler, sizin gazetesini ben bastırttım. Bastırtmadan önce arayan milletvekilinin telefon sinyallerine bakabilirsiniz. Bizim gençlik kollarından arkadaşlar gidecek, ama onlar profesyonel değiller, dediler. evet ben gönderdim. Savcılar al delil itiraf. Ben yaptım. Milletvekili söyledi böyle diye."


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum